Acılı ebeveynler, İngiltere’deki öğrenci intiharlarıyla ilgili incelemenin ‘yüze tokat’ olduğunu söylüyor | Üniversiteler

Çocukları üniversitedeyken kendilerini öldüren yaslı ebeveynler, hükümetin İngiltere’deki öğrenci intiharlarına ilişkin planlı incelemesini eleştirerek, bunu ailelerin “yüzüne atılan bir tokat” olarak nitelendirdi.

Yüksek Öğrenim Bakanı Robert Halfon, öğrencilerin ruh sağlığına ilişkin endişelerin artması ve medyada geniş yer bulan bir dizi intiharın ortasında bu yılın başlarında ulusal incelemeyi duyurdu.

Ancak ebeveynler, öğrenci intihar incelemesi için önerilen görev tanımında “önemli eksiklikler” bulunduğunu söylüyor. Zaman çerçevesinin çok kısa olduğunu, 2023-24 akademik yılında öncelikli olarak intiharlara ve duyarsız olarak nitelendirdikleri “kötü kazalara” odaklandıklarını söylüyorlar.

Ayrıca, önerilen incelemenin yeterince titiz veya bağımsız olmayacağından ve bunun yerine, birçok ebeveynin yeterli ilgiyi göstermemekle suçladığı kurumlar tarafından hazırlanan, bir öğrencinin intiharına ilişkin üniversite içi raporların meta-analizi ile sınırlı olacağından da endişe duyuyorlar. onların çocuğunun.

Yüksek öğrenim öğrencilerine yasal bir bakım yükümlülüğü kapsamında güvence altına alınan asgari standartta bir yasal koruma borçlu olmaları için kampanya yürüten ulusal bir grup yaslı ebeveynler grubu olan ForThe100 tarafından hazırlanan bir rapor, hükümete planlanan incelemeyi gözden geçirme çağrısında bulunuyor.

Raporda, “Hükümeti ve görev gücünü tekliflerini kapsamlı bir şekilde yeniden değerlendirmeye ve önemli eksiklikleri düzeltmek için gerekli çabayı göstermeye çağırıyoruz” deniyor. “Hepimiz bunu zaten zarar görmüş veya ölen öğrencilere ve şimdiki ve gelecek nesil öğrencilere borçluyuz.”

Rapor ayrıca, öğrencileri mücadeleleri nedeniyle suçlamak yerine, onları savunmasız bırakan temel sistemleri ele almaya odaklanılması çağrısında da bulunuyor. “Sadece dayanıklılığı övmek yerine, yüksek öğrenim ortamında sistemik değişiklikler meydana getirmek için ortak bir çaba gösterilmelidir.”

Nisan 2018’de 20 yaşındayken Bristol Üniversitesi’nde öğrenciyken intihar eden Natasha’nın babası Bob Abrahart, hükümeti ebeveynlerin topladığı kanıtları görmezden gelmekle suçladı ve bunun yaslı aileler için “yüze atılan bir tokat” olduğunu söyledi. “Eylemleri değişmezse, daha fazla can kaybıyla sonuçlanacak” dedi.

“Riskli de olsa her şeyin olduğu gibi kalmasını istiyorlar. Bu, yas tutan ve işlerin düzelmesini isteyen aileler için gerçekten çok incitici. Bozuk bir sistemi onarma çabaları aceleye getiriliyor ve gerçekten ihtiyaç duyulan şeyi yapmıyor.”

Hükümet, incelemenin ayrıntılarını Haziran ayında, Westminster Hall’da yapılan ve Halfon’un yaslı ebeveynlerin yüksek öğrenimdeki öğrencilere yasal bakım yükümlülüğü çağrılarını reddettiği tartışmanın ardından duyurdu.

İngiliz Danışmanlık ve Psikoterapi Derneği’nin (BACP) 3.000 üyenin katılımıyla yaptığı bir ankete dayanan yeni veriler, ileri ve yüksek öğrenimdeki öğrencilerle çalışan terapistlerin %57,6’sının geçtiğimiz yıl danışanları arasında streste artış gördüğünü bildirdiğini ortaya çıkardı. .

BACP’nin çocukları, gençleri ve aileleri lideri Jo Holmes şunları söyledi: “Artan akademik ve artan finansal baskılardan, salgının sonuçlarından ve üniversite grevlerinin etkilerinden yalnızlığa ve zayıf iş-yaşam dengesine kadar öğrenciler ‘mükemmel’ bir durumla karşı karşıya kaldılar. zihinsel sağlıklarını ve refahlarını ciddi şekilde etkileyen bir stres fırtınası.

“Endişe verici ama şaşırtıcı olmayan bir şekilde, anketimiz öğrencilerin stresinin arttığını gösteriyor. Üniversite rehberlik hizmetlerine olan talebin de arttığını önceki verilerden biliyoruz. Üniversitelerin kurum içi hizmetlerde çalışan profesyonel danışmanlara ihtiyacı var, böylece öğrenciler doğru zamanda doğru desteğe erişebilirler.”

Milli Eğitim Bakanlığı şunları söyledi: “Bir öğrenci canına kıydığında yükseköğretim kurumlarının ders alması hayati önem taşıyor. Bu nedenle, bu incelemeyi geliştirmek için yaslı ailelerle birlikte çalıştık ve gelecekteki trajedilerin önlenmesine yardımcı olmak amacıyla bunu yürütmek ve bu dersleri sektör genelinde paylaşmak için bağımsız bir kuruluş görevlendiriyoruz.

“Ayrıca tüm üniversiteleri, ruh sağlığı konusunda tüm üniversiteyi kapsayan bir yaklaşım benimsediklerinden ve daha fazla iyileştirme sağlamak için bir plan yapmak üzere yüksek öğrenim ruh sağlığı uygulama görev gücünü oluşturduklarından emin olmak için ruh sağlığı sözleşme programına kaydolmaya çağırıyoruz. öğrenci ruh sağlığı desteğinde.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir