Aaron Ramsey, Euro 2024 elemeleri için Galler ile Ermenistan’a gidiyor | Galler

Rob Page, Galler kaptanı Aaron Ramsey’in, sakat olmasına rağmen zorlu Euro 2024 elemeleri için takım arkadaşlarıyla birlikte Ermenistan’a gittiğini ancak oyuncularına istenen sonucu elde etmek için “duyguları emmeye” çağırdığını açıkladı.

Ramsey’in yokluğunda Galler’i sahada yönetecek olan kaptan yardımcısı Ben Davies, D Grubu’ndaki yeniden dirilişlerinin arkasında Galler’in “kardeşler grubu” ruhunun olduğunu söyledi. Galler, Hırvatistan’ı yendikten sonra beş yıl içinde dördüncü büyük turnuvaya ulaşma umutlarını yeniden canlandırdı kalifikasyonu kendi ellerinde tutmak için geçen ay.

Davies, “Biz birbirine sıkı sıkıya bağlı bir grubuz” dedi. “Her geldiğinizde aynı yüzleri gördüğünüz bir grubunuz olması ve sonunda ailecek çalmanız çok güzel. Sanırım, Galler için savaşan bir grup kardeş olarak başarımızın nerede kazanıldığını gösterdik. Bunu yapmaktan büyük gurur duyuyoruz.”

Ramsey, dizindeki tendon sakatlığı nedeniyle zaten turnuvaya katılmaya hak kazanan ancak takım arkadaşlarıyla birlikte olmaya kararlı olan, Cumartesi günkü Ermenistan karşılaşmasında ve Salı günkü Türkiye karşılaşmasında yok.

Galler menajeri Page, “Rambo çocuklarla seyahat etti, bu harika” dedi. “Bu (bir destek) onun soyunma odasındaki varlığı. Bunu (Gareth) Bale’le söylerdim. Aaron da benim için aynı kategoriye giriyor. O kaptan ve seyahat etmek istiyor.

“Bütün hafta grupla birlikteydi. Cardiff için yapması gereken küçük işleri yaptı. O gitti ve kendi üzerine düşeni yaptı; onun için daha önce bir antrenman sahası bulmamız gerekiyordu. Ama çocukların yanında olmak istiyor ve bence bu, grup olarak sahip olduğumuz şeyler hakkında çok şey anlatıyor.”

Galler, haziran ayında evinde Ermenistan’a 4-2, deplasmanda ise Türkiye’ye 2-0 yenildi ve aynı rakipler üst üste üçüncü kez Avrupa Şampiyonası’na çıkmalarının önünde duruyor. Davies, yazın Ermenistan’a yenilmesiyle ilgili olarak “O maçta elimizden gelenin en iyisini yapamadık ve Ermenistan çok iyi bir oyun sergiledi” dedi.

“Sırtımızı duvara dayadık ve muhtemelen insanlar bu tura çıkarken bu durumda olmamızdan bile şüphe duyuyorlardı.”

geçmiş bülten tanıtımını atla

Davies, sıralama turlarının kendisi ve takımın geri kalanı için özel olacağını söyledi. “Bu bizim için bir hayal ve bunu bir kez, üç ya da dört kez yapmış olmanızın bir önemi yok” dedi. “Grup olarak, bir gün herkesi yenebileceğimizden eminiz. Bunu son iki maçta yaptık ve bunu tekrar göstermek istiyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir