63 yıldır evli olan çift, Sevgililer Günü’nde uzun süreli bir ilişkinin şaşırtıcı sırrını açıklıyor | İngiltere Haberleri

Bir çift 60 yılı aşkın süredir evli olduğunda genellikle tek bir soru ortaya çıkar: “Senin sırrın ne?”

Sevgi dolu kalmanın, iyi iletişimin ve uzlaşmaların listenin üst sıralarında yer alacağını düşünebilirsiniz.

Ancak 63 yıldır evli olan bir karı-koca, asıl cevabın çok daha lezzetli olduğunu söylüyor.

90 ve 91 yaşındaki Josephine ve Aubrey Langley, 1958’de Kuzey Galler’deki Mostyn Dans Salonu’nda fokstrot yaparken tanıştılar.

Bayan Langley’e göre uzun süreli bir ilişkinin anahtarı olan bir şey var: “Mangal yapmayı ve olağanüstü derecede iyi bir cin tonik yapmayı bilen bir koca.”

Bay Langley, “iyi bir mizah anlayışının” önemli olduğunu ekledi; sonuçta kahkaha da sadece bir tonik olabilir.

Resim:
Langley’ler düğün gününde

Çift, ilk buluşmalarını Pontypool’da bir sinemanın arka sırasında yaptı ve bu ayın sonunda 64. evlilik yıldönümlerini kutlayacak.

Toplam 199 yıllık evlilikleri olan bakım evi sakinleri, Care UK’nin Cardiff’teki Llys Cyncoed evinde düzenlenen kutlama sırasında mutlu bir ilişkinin sırlarını paylaştılar.

Bu gece, sevilen çiftlere şampanya eşliğinde romantik, özel bir yemek akşamı ikram edilecek.

Sky News’e şef tarafından özel olarak hazırlanan üç çeşitli yemeğin tadını çıkaracakları söylendi. (Ve belki de son derece iyi bir cin tonik.)

Sevgililer Günü menüsü

Başlangıç: Pırasa ve patates çorbası – veya fesleğen yağı soslu prosciutto jambonu ve mozzarella peyniri salatası

Ana dil: Parmesan peyniri ile stilton ve mantarlı carbonara – veya kırmızı şarap sosu, yaban turpu püresi, patates, brokoli ve karnabahar ile kızarmış öküz yanağı

Tatlı: Ekmek ve tereyağlı puding veya vanilyalı dondurma ile haşlanmış kış meyvesi

75 yılı aşkın süredir evli olan 100 ve 101 yaşındaki asırlık çift Olwen ve Arthur Hayward'ın Care UK tarafından yayınlanan tarihsiz fotoğraf, Care UK'nin Cardiff'teki Llys Cyncoed evinde çiftler olarak düğün fotoğraflarını tutuyorlar. Sevgililer Günü öncesinde düzenlenen kutlamada uzun süreli bir ilişkinin nasıl sürdürülebileceğine dair sırlarını paylaştılar.  Yayın tarihi: 14 Şubat 2024 Çarşamba.
Resim:
Olwen ve Arthur Hayward. Resim: PA

Olwen ve Arthur Hayward (100 ve 101), 75 yılı aşkın süredir evliler ve her iki eşin de asırlık olduğu Birleşik Krallık’taki 15. evli çift olduklarına inanılıyor.

Bayan Hayward, uzun süreli birlikteliklerinin “mutlu bir evlilik ve sevgi dolu bir aileden” kaynaklandığını söyledi.

Haywards evlendikten sonra
Resim:
Haywards evlendikten sonra

İkili, 1943’te buluştu ve ilk buluşmaları için Pennard, Gower’da uçurumun tepesinde manzaralı bir yürüyüşün tadını çıkardı.

Altı yıl sonra, 40 davetlinin katıldığı bir kilise töreniyle evlendiler ve şimdi iki çocukları, dört torunları ve beş torunları var.

Devamını oku:
Miami, ABD Sevgililer Günü çiçeklerinin %90’ını nasıl karşılıyor?
‘Galler Sevgililer Günü’ nedir ve nasıl kutlanır?

14 ŞUBAT ÇARŞAMBA 0001'E KADAR AMBARGOLANMIŞ 2 Şubat'ta evliliklerinin 61. yılını kutlayan 84 ve 83 yaşındaki John ve Patricia Chesney'in Care UK tarafından yayınlanan tarihsiz bildiri fotoğrafı, Care UK'deki Llys Cyncoed'de çiftler olarak düğün fotoğraflarını tutuyorlar. Cardiff'teki ev, Sevgililer Günü öncesinde düzenlenen kutlama sırasında uzun süreli bir ilişkinin nasıl sürdürüleceğine dair sırlarını paylaştı.  Yayın tarihi: 14 Şubat 2024 Çarşamba.
Resim:
John ve Patricia Chesney. Resim: PA

84 ve 83 yaşındaki John ve Patricia Chesney de bakım evindeki kutlamalara katıldı. 2 Şubat’ta evliliklerinin 61. yılını kutladılar.

Bayan Chesney, genç çiftlere “koşun, koşun, koşun” diyerek şakacı tavsiyelerde bulundu.

Ve şu tavsiyede bulundu: “Karısına itaat ettiği sürece kocanızın patron olduğunu düşünmesine izin verin.”

Chesney’ler 1959’da bir Cumartesi gecesi Cardiff’teki Queen Caddesi’nde buluştu ve dört yıl sonra evlendi. Bir kızları var.

Chesney'ler pastayı kesiyor
Resim:
Chesney’ler pastayı kesiyor

Llys Cyncoed’in genel müdürü Virgil Frincu şunları söyledi: “Olwen ve Arthur, Jo ve Aubrey ve John ve Patricia, çağlar boyu üç aşk hikayesidir.

“Burada, Llys Cyncoed’de, havada kesinlikle aşk var ve sakinlerin çoğunu kendi evlilikleri ve ilişkilerine dair güzel anıları hatırlamaya ve paylaşmaya teşvik etmek harika bir şeydi.

“Bize kesinlikle düşündürecek pek çok bilge söz paylaşıldı” diye ekledi.

“Hikayelerini paylaşan tüm mutlu çiftlere teşekkür etmek istiyoruz, onlar gerçekten ayrılamazlar.”

Bize hikayenizi anlatın

Uzun süreli bir ilişki için herhangi bir ipucunuz var mı – yoksa büyük bir evlilik yıldönümünü mü kutladınız?

Hikayenizi, fotoğraflarınızı veya videonuzu uygulamamızı, özel mesajımızı veya e-postamızı kullanarak bizimle paylaşabilirsiniz.

:: Raporunuz Sky News uygulamalarında

:: Naber

:: E-posta

Video görüntülerinizi/fotoğraflarınızı/seslerinizi bize göndererek, materyali yayınlayabileceğimizi, yayınlayabileceğimizi ve düzenleyebileceğimizi kabul etmiş olursunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir