500 Abarth Way’inizi 15.000 Dolarlık Bu Gövde Kitiyle Daha Soğuk Hale Getirin

Japon tuner Liberty Walk, geniş gövdeli kitler konusunda uzmandır ve en son teklifi, beklenmedik bir araç için özel bir şeydir. Fiat Abarth 595 için yeni bir gövde kiti, onun doğrudan bir araçtan çıkmış gibi görünmesini sağlıyor. Hız İhtiyacı video oyunu.

Kit, 500 Abarth’a tamamen yeni bir görünüm kazandırıyor. Ön tarafta yeni ön tampon standarttan daha geniş. Altta bir ayırıcı, köşelerde kanallar ve daha büyük girişler bulunur. Parçalar yeni, daha kaslı çamurlukları vurguluyor ve buruna motor sporlarından ilham alan bir görünüm kazandırıyor.

Yeni kaput, Liberty Walk kitinin üst kenarını kısmen kaplayarak 500e’nin farlarına zarif bir şekilde benzer görünmesini sağlıyor (aşağıya bakın). Sonuç, küçük arabanın size yüzünü buruşturuyormuş gibi görünen bir yüzdür.

2024 Fiat 500e Kuzey Amerika Lansman Galerisi

Daha geniş çamurluklar bu kitin en dikkat çekici kısmıdır. Bunlar, hot hatch’e normal 595’te olmayan kaslı bir duruş kazandırıyor. Ayrıca daha kaslı görünümü vurgulayan daha geniş yan etekler de mevcut.

Arka kısımda tavanın ucunda iki düzlemli bir arka kanat bulunuyor. Parçanın yere basma kuvveti oluşturacak işlevsel bir tasarıma sahip olup olmadığından bahsedilmiyor, ancak kesinlikle işe yaradığı görülüyor.

Hikaye difüzör için de benzer. Ne kadar iyi çalıştığına dair yorum yapamayız ancak parçanın tasarımı güncellenen otomobilin daha agresif görünümüne uyuyor.

Liberty Walk kitinin tamamı altı parçadan oluşuyor ve maliyeti fiberle güçlendirilmiş polimerde 15.070 dolar, karbon fiberle güçlendirilmiş plastikte ise 17.050 dolar. Kitin tamamını istemiyorsanız üç parça ayrı olarak mevcuttur:

Parça Elyaf Takviyeli Polimer Fiyatı Karbon Fiber Takviyeli Plastik Fiyatı
Kapüşon 2.970$ Yok
Arka kanat 1.980$ 3.080$
Arka Difüzör 1.870$ 2.970$

Abarth modeli de dahil olmak üzere gazla çalışan Fiat 500, 2019 yılında şirketin ürün yelpazesinden ayrıldığı için artık Amerika Birleşik Devletleri’nde mevcut değil. Diğer yerlerde 595, 165 beygir gücü üreten turboşarjlı 1.4 litrelik dört silindirli motor kullanıyor. Beş ileri manuel şanzımanla saatte 62 kilometre hıza 7,3 saniyede, beş ileri otomatik şanzımanla ise 7,4 saniyede ulaşabiliyor. Yeni bir 500 Stateside istiyorsanız, tamamen elektrikli 500e’nin buraya gelmesini beklemeniz gerekecek. Ancak Liberty Walk’un kitini bu araba için kullanıma sunup sunmayacağına dair bir bilgi yok.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir