2025 Toyota 4Runner: Bildiğimiz Her Şey

Toyota 4Runner eskidir. Bugün satışa sunulan SUV, yaklaşık 15 yıl önce ABD için üretime girdi ve halefinin ortaya çıkması bir yıl daha alabilir. Ancak bir sonraki 4Runner için heyecanlanmak için pek çok neden var.

Bu yeni SUV’un platform da dahil olmak üzere en yeni Toyota Tacoma ile pek çok şey paylaşmasını bekliyoruz. Ancak belirli ayrıntılar bir sır olarak kalıyor. Önümüzdeki aylarda, tanıtılana kadar daha fazla şey öğrenmeyi umuyoruz, ancak şu ana kadar yeni nesil Toyota 4Runner hakkında bildiğimiz her şeyi burada bulabilirsiniz.

Adı Ne Olacak?

Toyota, ilk olarak 1984 yılında tanıttığı bu yeni nesille 4Runner adını canlı ve güçlü tutacak. Otomobil üreticisi, SUV’yi muhtemelen giriş seviyesi SR’den TRD Sport’a ve en üst seviye Limited’e kadar çeşitli donanım seçenekleriyle sunacak.

Daha sağlam bir seçenek isteyenler muhtemelen TRD Pro’yu tercih edeceklerdir. Donanım, ön koruma plakası, 33 inç arazi lastikleri ve diğer benzersiz görsel dokunuşlar gibi Tacoma’nınkine benzer yükseltmeler içerebilir.

Neye benzeyecek?

4Runner’ın yeni tasarımı hâlâ gizemini koruyor. Ancak söylentiler, kamyonun köşeli yüzü ve aydınlatma elemanları gibi yeni Tacoma’dan tasarım ipuçlarını ödünç alarak bugün satışta olan modele benzer görünmesi gerektiğini öne sürüyor. Bu bilgilere dayanarak, render sanatçımız modern bir 4Runner görünümü hayal etti.

Daha belirgin bir ızgaraya, dikey ışıklara ve kutu gibi bir görünüme sahip olmalı. Muhtemelen gelmesi muhtemel önemli bir stil değişikliği, SUV’un öne eğimli elemanı dik bir elemanla değiştirmesiyle yeniden tasarlanan C sütunudur.

SUV’un iç mekanının mevcut versiyona göre büyük bir yükseltme alması bekleniyor. 4Runner’ın iç mekanı ne yazık ki modası geçmiş ve yeni modelde daha büyük ekranlar, Apple CarPlay ve Android Auto, kablosuz şarj ve daha fazlası yer alacak.

2025 Toyota 4Runner Renderingi
2024 Toyota Tacoma

Kaputun Altında Ne Var?

4Runner, Tacoma’nın güç aktarma sistemi serisini ödünç alabilir çünkü ikisi birbiriyle yakından ilişkili olmalıdır. Bu, yeni SUV’un muhtemelen 270 beygir gücündeki 4.0 litrelik V6 motorunu, ayara bağlı olarak 228 ila 278 bg arasında değişen turboşarjlı dört silindirli bir motorla değiştireceği anlamına geliyor.

Ayrıca Tacoma’nın dört silindirli bir motoru iki elektrik motoruyla eşleştiren ve gücü 316 bg’ye çıkaran i-Force Max hibrit güç aktarım sistemini de barındırabilir. 4Runner’ın pikap gibi bir manuel şanzıman seçeneği sunacağını umuyoruz.

Ne Zaman Çıkıyor?

Mevcut nesil 4Runner eskidir ve 2010 model yılı için piyasaya sürülmüştür. Toyota, yeni nesil model için resmi bir çıkış tarihi açıklamadı ancak bunun gelecek yıl gerçekleşmesini bekliyoruz ve yeni SUV, 2025 model yılı için satışa çıkacak.

Maliyeti Ne Kadar Olacak?

Giriş seviyesi 2024 Toyota 4Runner SR5 41.850 dolardan başlıyor (fiyata 1.395 dolarlık varış ücreti dahildir). Yeni nesil model muhtemelen daha yüksek bir başlangıç ​​fiyatıyla gelecek ve bu da SUV’un daha fazla teknoloji, özellik ve güvenlik ekipmanı sunmasına dönüşecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir