2023’te Gördüğümüz En Harika 10 Gizli Kampçı, Karadan Gelen ve Karavan

Vanlife dünyasında yaratıcılık bol miktarda bulunur. Son 12 aydaki kampçı gönderileri koleksiyonumuza göz atarken, dışarıdaki aynı temel kamyonet şeklinin içeride nasıl gerçekten benzersiz bir şeye dönüşebildiğine sürekli olarak hayret ediyoruz.

Ayrıca bu günlerde gizli kampçıların popülaritesine de hayran kalıyoruz. Dikkatleri üzerinize çekmemek konusunda söylenecek bir şey var; sıradan görünen ama gazilyon dolarlık bir süper arabanın gücünü taşıyan sinsi uyuyanların çekiciliğinden pek farklı değil. Uyuyan kamp dünyasında daha gerçek bir anlam taşıyor ve bu güzel projelerin hayata geçtiğini görmeyi seviyoruz.

Ayrıca kamyon üstü çekicilerimiz, açılır tavanlı bir EV’miz ve belki de 2023 listemizde şimdiye kadar gördüğümüz en büyük kendin yap karavan dönüşümümüz var. O halde bunu gördüğümüz muhteşem kampçılardan bazılarına bir kez daha göz atalım. yıl.

Isuzu Özel Karavan

Bu mütevazı Isuzu kapalı kasa kamyonu Ağustos ayında YouTube’da bulduk, ancak aslında dört yıl önce inşa edilmişti. Kutudaki büyük çiziklere kadar gizliliğin somut örneğidir. İçeride, gördüğümüz en güzel kampçı banyolarından biriyle faydacı tarzın bir karışımını bulacaksınız. Ranzaları, büyük bir mutfağı var ve arka yükleme rampası açılarak iki büyük cam kapıyı ortaya çıkarıyor. Dört tekerlekten çekişlidir ve eğimli kabini sayesinde GM kaynaklı motora erişim, bakımı kolaylaştırır.

2004 MB Sprinter Gizli Kampçı
2004 MB Sprinter Gizli Kampçı

Bu Mercedes’in stil açısından eksikleri maliyet açısından telafi ediliyor. İç mekan, çok sayıda dolap ve tezgah alanıyla nispeten basittir ve mutfak ile arka çalışma alanı arasında küçük bir banyo bulunmaktadır. Büyük bir TV ve çeşitli kameraları içeren bir güvenlik sistemi de dahil olmak üzere teknolojiyle doludur. Ve 10.000 dolardan daha az bir fiyata inşa edildi.

Dev Yataklı Kabinli Volvo Yarı
Dev Yataklı Kabinli Volvo Yarı

Bu devasa Volvo tabanlı karavanda gizli hiçbir şey yok. RV tarzı şeritlerinden sınır çizgisi komik 378 inçlik dingil mesafesine kadar, bu açıkça bir römorkun bağlanması için arkada beşinci bir tekerlek bağlantısına sahip olan tekerlekli bir evdir. İçerisi şık dolaplar, tam boy aletlerin bulunduğu geniş bir mutfak ve ıslak banyoyla tamamen lüks. ARI Legacy Sleepers tarafından inşa edildi ve maliyetinin 10.000 dolardan biraz fazla olduğunu söylemek yanlış olmaz.

ioCamper
fYl_oBC1lAA

Pikap monteli karavan mermilerinde alan her zaman bir sorundur, ancak ioCamper Mart ayında ilginç bir çözümü piyasaya sürdü. Biraz daha fazla alan sunmak için dışarı kayan bir tasarım yerine, bu karavanın arka duvarı katlanabilir duvarları ortaya çıkaracak şekilde katlanır. Duvarın dış kısmı, bir çatı oluşturmak için yukarı doğru menteşelenerek iç alanı etkili bir şekilde ikiye katlıyor. Sonuç, sürüş sırasında pikap boyutunda, ancak kamp alanına ulaştığınızda karavan boyutunda bir şeydir.

Mitsubishi Fuso Kapalı Kasa Kamyon Karavanı
Mitsubishi Fuso Kapalı Kasa Kamyon Karavanı

Isuzu karavanını bulduktan kısa bir süre sonra, içinde küçük bir ev saklayan başka bir off-road kapalı kasa kamyona rastladık. Fuso biraz daha küçüktür ve dış pencereler gizlilik faktörünü bir miktar ortadan kaldırır. Ancak büyük bir ocak ve çarpıcı bir ahşap tezgahla iç mekan muhteşem. Arka kapı katlanarak bir sundurma oluşturuluyor ve sahibinin toplam 37.000 $ yatırımı var – Mitsu’nun satın alma fiyatı da dahil.

GMC Hummer EV EarthCruiser
GMC Hummer EV EarthCruiser

GMC Hummer EV’ye uygun bir hediye almak için yerel kampçı bayisinde durmak yeterli değildir. EarthCruiser bir çözüm sunmak için devreye girdi ve bu oldukça yenilikçi bir çözüm. Hummer’ın yatağında fazla yer yok, bu yüzden uygun bir şekilde adlandırılan GMC Hummer EarthCruiser, 80 inçlik tavan boşluğu yaratan açılır tavanlı, aerodinamik bir karbon fiber yatak kabuğuna sahip. Küçük bir duşu ve tuvaleti var ve elektrikli bir kamyon için tasarlandığından 605 watt’lık bir güneş enerjisi sistemine sahip.

Rugged Mountain Özel RV Denali 3S Düz Yataklı
Rugged Mountain Özel RV Denali 3S Düz Yataklı

Teknik olarak kamyon tabanlı bir kampçı olan Rugged Mountain Custom RV’den Denali 3S yatağa monte edilmiyor. BT dır-dir Yatağı biraz daha geniş hale getirmek için üç adet kaydırılabilir bölüm, yanlara ve arkaya yer kazandırır. İçeride mutfakta küçük bir gazlı şömine içeren lüks bir yaşam alanı bulacaksınız. Ancak bu, kalbi zayıf olanlara göre değil. Fiyatlar 74.900 dolardan başlıyor ve buna, onu taşımak için gereken orta hizmet kamyonu dahil değil.

Mercedes-Benz Sprinter Ranzalar Karavan
Sprinter RV Ranzalı

Hiç şüphe yok ki Sprinter, kampçı dönüşümleri için son derece popüler bir minibüs. Bununla birlikte, özellikle 144 inçlik kısa dingil mesafesi versiyonunda ranzalı olanı pek görmüyoruz. Advanced RV bunu bir mimarın tasarımlarına dayanarak inşa etti; ranzalar şaşırtıcı derecede büyük bir mutfak ve tam bir banyo için yeterli alan bırakıyor. Kısa dingil mesafeli modeli bir kenara bırakın, böyle bir kombinasyonun daha büyük bir Sprinter’a takılması zor olabilir.

Ram ProMaster Gizli Kamp Aracı
Ram Promaster gizli kampçı

Bazıları bir gizli kampçının beyaz olması gerektiğini iddia edebilir, ancak bu penceresiz siyah ProMaster hiçbir şekilde öne çıkmıyor. İçinde yenilikçi açılır duş, tuvalet ve küçük bir mutfak dahil olmak üzere ihtiyacınız olan her şey var ve beyaz ile sıcak ahşap tonlarının güzel bir kombinasyonu ile dekore edilmiş.

Yarı Kamyon Römorku İki Katlı Karavana Dönüştürüldü
İki Katlı Yarı Kamyon Karavan

Buraya küçük bir ev demeye cesaret etme. Bu dönüştürülmüş büyük kamyon römorkunun ikinci (evet, ikinci) katında tam boyutlu bir çamaşır makinesi ve kurutucu var. Üst kata erişim spiral bir merdivenle sağlanıyor ve çoğu karavan tuvalet ve duşu tek bir alanda birleştirmeye çalışırken, bu sefer onları ayırmış durumda. Mutfak, yemek odası ve yatak odasının yanı sıra 75 inç TV’li özel bir sinema odası da bulunmaktadır. Arka tarafta ise bir motosiklet ve jet ski için yeterince büyük bir garaj bulacaksınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir