Sonsuz Türk

Yerli otomobilin test sürüşünden görüntüler yayımlandı

Yerli otomobilin test sürüşünden görüntüler yayımlandı
271
26 Aralık 2019 - 22:35

Türkiye’nin merakla beklediği yerli otomobilin Gebze’de yapılacak ön gösterimine saatler kaldı. Geri sayım sürerken, Türkiye’nin otomobilinin logosu da belli oldu.

Hayalet gösterge, çift bölgeli otomatik klima, ambiyans aydınlatması, direksiyondaki “T” harfi…

Türkiye’nin merakla beklediği yerli otomobilin test sürüşünden ilk kareler paylaşıldı. Aracın hem konforlu hem de son teknoloji ile donatılacağı ortaya çıktı. 

Saat 14.30’daki paylaşımda yüzde 100 elektrikli olacak otomobilin yan silüeti ve tabanda yer alan pil ünitesinin görüntüsü yer aldı. Sonraki paylaşım gönülleri fethedecek başlığı altında 1453 vurgusu ile saat 14.53’te yapıldı. O paylaşımda ise aracın içine ait ilk görsel aktarıldı. Şık ve sportif bir görünüme sahip olan ön konsol araç hakkında bazı ipuçları da verdi.

Görseldeki yerli otomobil, başlat durdur düğmesine sahip. Yani anahtarsız çalıştırma özelliği bulunuyor. Hayalet ekranlı kadranı bulunan otomobil, dokunmatik bir eğlence sistemine sahip olacak. Radyo, navigasyon ve çift bölgeli iklimlendirme sistemi de bu ekrandan yönetilecek.

Türk motifleri ile süslenmiş hoparlörler ve kapı içlerinde ise ambiyans aydınlatması araca ayrı bir hava verecek.  

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin Otomobili’nin ön gösteriminin 27 Aralık Cuma günü Gebze’de yapılacağını açıklamıştı.