Sonsuz Türk

Yarım Asıra Sığmayan Sevdaya Şahitlik için Oradaydılar.

Yarım Asıra Sığmayan Sevdaya Şahitlik için Oradaydılar.
246
10 Şubat 2019 - 13:28

Türkiye’nin siyasi tarihinde bir sahneyi kapatarak  yeni fikirler, Yeni akımlar getiren ve birikimini tarihinden alıp geleceği hedefine yerleştiren bir hareketin, bir davanın 50. Yılı dün coşkuyla kutlandı.

Yarım asırı geride bırakan bu nadide çınarın 50. yılına şahitlik etmek için İstanbul’un hamileri, Uç Beyi ve Yoldaşları da oradaydı.

Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul İl Başkanı Birol Gür,  Bölge Başkanları, İl başkan Yardımcıları, İl  Başkanlığı Yöneticileri, İlçe Başkanlarının Yanı sıra Yönetim Kadroları da Adana’da yapılan 50. Yıl kutlamalarına katıldı.

Yalnızca Türk siyasetine değil dünya siyasetine ve Milliyetçilik kavramına yeni bir ivme kazandıran Milliyetçi Ülkücü Hareket bir kez daha o güzel günü yad etti.  1969’da Başbuğ  Alparslan TÜRKEŞ ve Dava Arkadaşlarının manevi huzurunda mirasına sahip çıkıldığının ve ‘’ Bitmez Bu Hareket Bitmez Bu Sevda ‘’ sözlerinin doğruluğunu tescillemiş oldu.

İstanbul  İl başkanı Birol Gür Türkmen Beyi Lider Devlet Bahçeli’nin şu sözleri ile duygularını sosyal medya hesabından aktardı ‘’ “Bir sevdadır bizimkisi, seveni fani, sevileni baki, sevgisi ebedi. Bir heyecandır bizimkisi, tutkusu eksilmeyen, duruşu eskimeyen, başı eğilmeyen. Bir inançtır bizimkisi, ümitsizliği silen, yılgınlığı sindiren, çileyi söndüren. ” paylaşımıyla duygularını ifade etti.