Sonsuz Türk

ÜLKÜCÜ HAREKETİN DURDUĞU YER DOĞRUDUR HAKLIDIR HAKTIR…

ÜLKÜCÜ HAREKETİN DURDUĞU YER DOĞRUDUR HAKLIDIR HAKTIR…
Mutlu ÖZDEMIR
Mutlu ÖZDEMIR( mutluozdemr@gmail.com )
392
09 Haziran 2019 - 22:40

Devletimiz baki milletimiz var olsun diye mücadele ediyoruz. Bu Devletin adı TÜRKİYE CUMHURİYETİDİR.15 Temmuz 2016 FETÖ darbe girişimi sonrası ülkemizde sadece dış tehdit değil aynı zamanda bir iç tehdidin de varlığı tescillenmiştir. Bu hain organizasyonun sonucunda devletin ilgilenmesi gereken iç tehdit unsurlarının bertaraf edilmesi, bu girişimin içerisinde bulunanlara kanunun uygun gördüğü cezaların verilmesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin yakın ve uzak tehlikelere karşı sağlam adımlarla ilerlemesi ve bu girişimin destekçisi olan dış unsurlara karşı yekvücud olan Milliyetçi Hareket Partisi bu ve benzeri hususları dikkate alarak üzerine düşen hiçbir sorumluluktan kaçmamıştır.
Milliyetçi Hareket Partisi’nin Türk Siyasi Tarihinde yer bulmasından bugüne kadar geçen süre zarfındaki ana misyon ve vizyonunu düsturlaştıran Sayın Dr. Devlet BAHÇELİ “Önce partim ve milletim” diyerek bunu şiar edinmiştir. Bunu dikkate alarak 16 Nisan 2017 referandumu ile milli şuurun şahlanmasına vesile olmuştur. Milliyetçi Hareket Partisi’nin bazı gündelik olaylar karşısındaki tutum ve davranışlarını yadırgayan, geniş bir siyasi ufuktan yoksunluk çekenlerin söylem ve eylemlerine verilen gerekli cevapların ardından her defasında orta ve uzun vadeli hesaplarla hareket etmesi milletimizi aydınlık geleceğe taşıma arzusundandır. Bu amaçlar doğrultusunda “2023 Lider Ülke Türkiye” hedefini gerçekleştirme ülküsündedir.
Vatan, devlet, millet, ezan ve bayrak gibi ülkemizin ve milletimizin kutsalı olan değerlerin istismar edilmesi, hakkaniyet çerçevesinde idare edilmeyen yönetimlerin düzeltilmesi, yetim hakkının korunması, helal emek harcayanın sarf ettiğinin karşılığını alması, insan hak ve hürriyetlerine riayet edilmesi, gelecek nesillerin güçlü yetiştirilmesi ile barış, huzur ve güven içerisinde “Tam Bağımsız Türkiye” nin teşekkül etmesi vatandaşlarımızın iç politikadaki ortak paydalarıdır. Bunun dışında binlerce ocağa ateş düşüren terör örgütü Pkk ile sona yaklaşılan mücadele dış ve iç destekli büyük sorunumuzdur. Yine uluslararası platformda saygınlığımızın kazanılması ise ülkemizin bekası ile olacaktır. Yakın dış gündemimizde yaşanan Yunan’ın Karadeniz ve İstanbul’a, Ermeni’nin Doğu Anadolu’ya, Amerika, İsrail ve Rusya’nın Ortadoğu ve Akdeniz’e yönelik emelleri ile Arap coğrafyasındaki kaos ortamı ve ülkemizdeki ekonomik baskılar karşı karşıya kaldığımız büyük sorunlardır.
Bu zor durumların üstesinden gelebilmek için omuz omuza hareket edilmelidir. “Devlet-i Ebed Müddet, Millet-i Ebed Müddet” anlayışı ile “İ’la-yı Kelimetullah” davası ile “tek vatan, tek bayrak, tek millet, tek devlet, tek dil” ortak paydası ile birliktelik sergileyerek tek saf olmamız gerekmektedir. “Milli Duruş, Kutlu Yükseliş” olarak belirtilen bu birlik çizgisinde Milliyetçi Hareket Partisi var oldukça Türkiye güçlü olacak, güvende kalacak, milletimiz refah ve huzur bulacak, karnı tok ve başı dik olacak, şühedaya vefa olacak demokrasinin güvencesi sağlanacak ve devletimiz ile milletimiz istiklal içinde istikbale yol alacaktır.