Sonsuz Türk

Ülkü Ocaklılar bu milletin vefalı evlatlarıdır

Ülkü Ocaklılar bu milletin vefalı evlatlarıdır
42
29 Mart 2020 - 3:10

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Dr. Sinan Ateş, dünyanın ve Türkiye’nin başına bela olan koronavirüs salgını sebebiyle dışarı çıkamayan yaşlılarımızın ve ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşan, vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayan Ülkü Ocakları bünyesinde bulunan gençlerin fotoğraflarını Twitter hesabı üzerinden paylaşarak, ”Ülkü Ocaklılar, bu milletin vefalı evlatlarıdır. ” dedi.

Koronavirüs pandemisinin ardından İçişleri Bakanlığı, salgının önüne geçmek adına bir dizi önlem almış, insanlara ‘Evde Kal’ çağrısında bulunmuştu. 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan yaşlı vatandaşlarımız için ise sokağa çıkma kısıtlaması getirilmişti.

Devlet yetkilileri, sokağa çıkamayan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılarken, Ülkü Ocaklı gençler de tamamen gönüllülük esasına dayalı olarak vatandaşın yardımına koşuyor.

Özellikle İstanbul’un birçok ilçesinde Ülkü Ocakları bünyesinde faaliyet gösteren gençler, dışarı çıkamayan vatandaşların birçok ihtiyacını karşılıyor.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ateş de gönüllü olarak hizmet veren gençlerin fotoğrafını Twitter hesabı üzerinden paylaşarak, ”Ülkü Ocakları, bu milletin değeri; Ülkü Ocaklılar, bu milletin vefalı evlatlarıdır. Ülkü Ocaklılar için büyüğe hürmet, yardımlaşma insanlığın gereğidir. Yalnız değilsiniz! BizimÇocuklar ÜlküOcaklılar” ifadelerini kullandı.