Sonsuz Türk

Trabzon Üzerinden İmamoğlu Projesi

Trabzon Üzerinden İmamoğlu Projesi
Musa Küçük
Musa Küçük( musakucuk@sonsuzturk.com )
432
10 Haziran 2019 - 14:34

Cumhuriyet’in kuruluşunda ve sonraki süreçte ‘Devlet ve Bekâ’ konusunda her zaman hassas kalabilmiş illerimizin başında gelir Trabzon. Öyle ki, bölücüler en ağır tepkiyi her zaman bu güzide ilimiz insanından görmüştür. Küresel oyun kurucular bir tezgâh kuracaklarsa, Türk Milleti’nin tepkisini ölçmek için burayı hedef alır çünkü Trabzon bu ülkenin sinir uçlarından biri olup Türk milleti için ön uyarıcı görevi görmekte, gayri milli oyunlara ilk ve en sert tepkiyi veren illerimiz başında gelmektedir.

Trabzon insanın milli konularda bu kadar hassas olmasının en önemli sebebi, Osmanlı’nın yıkılış sürecinde Rus işgaline, Rum ve Ermeni ayaklanmalarına şahitlik edip en ağır acıları yaşaması ve büyük işkencelere maruz kalmasından kaynaklanmaktadır, bundan dolayıdır ki Trabzon’lu, devletsizliğin ve bekanın değerini çok ağır bedeller ödeyerek öğrenmiştir.

Bugün İmamoğlu üzerinden oynanan oyun büyüktür ve iyi niyetli düşünülmeyecek kadar alenidir! PKK ve FETÖ’nün göz göre göre destek verdiği bu şahıs üzerinden Trabzon insanının millî reflekslerini yumuşatmak ve dahası, Trabzon’lunun uyarıcı özelliğini törpülemektir esas hedef.
Yani Trabzon özelinde tümevarımdır amaç.

Milli meselelerde Türk Milleti’nin öncülüğünü yapan yöre insanının, bu basit ‘hemşeri tuzağına’ düşüp sadece Trabzon doğumlu olduğu için amacı ve nihai hedefi bu derece ortada olan bir adaya oy vereceğini asla düşünemeyiz düşünmemeliyiz. Trabzon’un ve Trabzon’lunun hassasiyeti her zaman milli ve manevi değerler olmuştur. Oynanan oyun her ne kadar sinsi ve küresel olsa da değerli hemşehrilerimiz bu tezgahı bozacak akla ve iradeye sahiptir.

Hiç bir güç Karadeniz uşagının iradesini bölücülere meze yapamayacaktır..!