Sonsuz Türk

TAKKE DÜŞTÜ KEL GÖRÜLDÜ

Özdil, kitabı için “Üzerinde 10 yıl çalıştık” ifadelerini kullanmıştı bu söylemlerinin ardından 1181 adet kitabın satışa çıkmasının akabinde Anıtkabir Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Mhp Myk üyesi Ali Güler tarafından Özdil’e suç üstü yapılarak yaptığı hırsızlıkları belgeleriyle tescillendi.

TAKKE DÜŞTÜ KEL GÖRÜLDÜ
265
01 Şubat 2019 - 15:35

Özdil, kitabı için “Üzerinde 10 yıl çalıştık” ifadelerini kullanmıştı bu söylemlerinin ardından 1181 adet kitabın satışa çıkmasının akabinde Anıtkabir Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Mhp Myk üyesi  Ali Güler tarafından  Özdil’e suç  üstü yapılarak yaptığı hırsızlıkları belgeleriyle tescillendi.

2500 tl’ye 1881 adet özel seri kitap yazdığını söyleyen Yılmaz Özdil’in mumu yatsıya kadar yanmadı.

Yazdığını iddia ettiği kitabın çalıntı olduğu çok kısa sürede ortaya çıkan Özdil ise konu hakkında her hangi bir açıklama yapmadı.

Özdil’in yazdığını iddia ettiği kaynakçasız kitabından bir servet kazandığı da ayrıca gündeme oturan maddelerden biri.

Atatürk istismarıyla milyonluk servet kazanan sözde yazar takımı yine bir vurgunla Atatürk istismarına yeni bir boyut kazandırırken Anıtkabir Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Mhp Myk üyesi  Ali Güler’in kitabın çalıntı olduğunu ve kitabın kendilerinin makalelerinden alıntılandığını açıkladı.

Attığı Twitte Güler, “Yılmaz Özdil’in 498 sayfalık kitabında bizim eser ve makalelerimizden alınan ve ismimizden bahsedilmeyen, atıf yapılmayan, kaynakçada gösterilmeyen o kadar çok bilgi ve belge var ki… Sadece çok temel ve bariz olan ‘aşırmaları’ sizlerle paylaşmak istiyorum” paylaşımıyla Özdil’in makalelerinden kullandığı kısımları paylaştı.