Sonsuz Türk

SONSUZ TÜRK STRATEJİK ARAŞTIRMA MERKEZİ BAŞKANI MUHAMMET ŞAMİL KURAL’IN YILBAŞI MESAJI:

SONSUZ TÜRK STRATEJİK ARAŞTIRMA MERKEZİ BAŞKANI MUHAMMET ŞAMİL KURAL’IN YILBAŞI MESAJI:
630
31 Aralık 2018 - 18:04

Sonsuz Türk Stratejik Araştırma Merkezi Başkanı Muhammet Şamil KURAL; Yılbaşı kutlamalarının Hıristiyan-Batı kültürü sentezinde değil, Türk örf ve adetlerine uygun icra edilmesi gerektiğini ve 2019 yılının daha güzel geçmesi açısından 2018 yılının muhasebesinin yapılmasıgerektiği  konusuna değinirken, “ Dünyada süre gelen mazlum milletler üzerindeki zulüm ve savaşların son bulması için Hakkın ve Adaletin timsali olan Türk milletinin hakimiyetinin gerekli olduğuna inandığını” dile getirdi.

Sonsuz Türk Stratejik Araştırma Merkezi Başkanı Muhammet Şamil KURAL sözlerine şöyle devam etti;

“Emperyalist emelleri ayyuka çıkmış Küresel Dünya düzeni çatısı altında hemen sınırımızın yanı başında soydaşlarımız ve din kardeşlerimizin mal ve can kaybıyla geçen bir 2018 yılında Şerefli ve cesur Türk ordusunun tarihten gelen misyonuyla bölgede denge oluşturmak ve huzur sağlamak için Sınır Ötesinde yaptığı başarılı operasyonlar tüm dünya kamuoyunda göstermiştir ki; Türk hakimiyeti altında huzur ve refah bulan milletler kendilerine uzatılan dost elini bırakmak istememektedir. 

2018 yılında Türk Silahlı Kuvvetlerinin başarılı operasyonlarına tanıklık ettik, bu operasyonlarda kullanılan teçhizatların çoğunun yerli olması tüm Türkiye gibi bizimde göğsümüzü kabarttı.2019’da  dayerli üretimin her alanda başarıya erişmesini temenni ederiz.

2018 yılında kabul edilen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Cumhur ittifakı ülkede hızlı bir kalkınma hareketi ile yerli ve milli üretim akımı başlamıştır. 2019 yılında katlanarak devamı, Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin daha sağlam temeller üzerine oturtulması ve işlevselliğinin arttırılması noktasında, 2018 yılında ülkemizin her noktasına yöneltilen ekonomik ambargonun ve  damarlarımıza kadar ekonomik krizin etkilerini üzerimizden attığımız bu günlerde 2019’a da umutla bakıyoruz.

Ülkemiz ve milletimiz uğruna bugüne kadar can veren şehitlerimiz başta olmak üzere kazalarda vefat eden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet diler Gazi ve yaralılarımıza şifalar dilerim.

Sonsuz Türk Haber olarak;

Yılbaşı;bizler için geçmiş yılın muhasebesi, gelecek yılın hayır işleri ile planlanmasının ötesinde bir anlam taşımamaktadır. Ne dini bir ritüel nede başka kültürlere benzeşmek, bu çerçevede 2018 yılının muhasebesini iyi yapıp çıkaracağımız derslerle 2019 yılının başta Türk-İslam Dünyasına ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini temenni ederim.” diyerek sözlerini tamamladı.