Sonsuz Türk

MHP’li Yönter: Devlet Bahçeli varken devlet çökmez

MHP’li Yönter: Devlet Bahçeli varken devlet çökmez
167
29 Ocak 2020 - 18:46

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, Devlet Bahçeli varken Devletin çökmeyeceğini söyledi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, 1999 depremi ile Elazığ depremini karşılaştırarak deprem üzerinden siyaset yapanlara verdiği cevapta, 1999 yılında iktidarda Devlet Bahçeli’nin olduğunu ve Devlet Bahçeli varken Devletin çökmeyeceğini söyledi.

Ak Partili Gaziantep Eski Milletvekili Şamil Tayyar’ın ”Deprem gibi doğal afetlerde kriz yönetme ve koordinasyon becerisi önemli. 1999 depreminde çöken devlet, bu kez ayakta.” sözleriyle deprem üzerinden siyaset yapmasını eleştiren MHP’li Yönter, Ak Parti’li Tayyar’ın iddialarının asılsız olduğunu söyledi.

ACIMIZ BİR, ANIMIZ BİRDİR

MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, Ak Parti’li Şamil Tayyar’a sosyal medyadan verdiği cevapta, ”İddian asılsızdır! Zor ve acılı günlerde yalanlarla sinirleri geriyorsun. Ayıp!1999’da büyük bir yıkım ve enkaz devlet-millet kenetlenmesiyle kaldırıldı. Depremi siyasileştirmek acziyet ve art niyetliliktir. 1999’da Devlet Bahçeli vardı, unutma ki, o varken devlet zaten çökmezdi. Elazığ’da akan gözyaşıyla Gölcük’te akan gözyaşı birdir. Elazığ’daki acı neyse Gölcük’teki odur. İki felaketi siyasi istismar konusu yapanlar, birisini kötü gösterip diğerini öne çıkaranlar hem kalleş hem de günahkardır. Acımız bir, anımız birdir. İki olan fitnedir.” dedi.

YÖNTER’DEN NİŞANYAN’A SERT SÖZLER

Real Sevan Nişanyan’ın, deprem olduktan sonra Elazığ hakkında söylediği ”Elazığ Tr’nin en bağnaz, en cahil, en paranoyak, cinsel saplantılı, maddi ve manevi tecavüz kültürü gelişkin kentidir. Gasp edilmiş emlak üzerine kuruludur, inkar edilmiş kimliklerden örülü bir hapishanedir. İdolü Mehmet Ağar’dır.” sözlerini sert bir dille eleştiren MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, Nişanyan’a sosyal medyadan verdiği cevapta, ”Tek kelimeyle alçaksın. Bölücüsün. İnsanlık düşmanısın. İblisin sözcüsüsün. Gakkoşlar ahlaklarıyla Türk milletinin gözbebeğidir, vatansever ve imanlı yürekleriyle Türkiye’nin gururudur. Senin gibi şerefi olmayanlar ne Elazığ’ı bilir ne de Gakkoşları tanır.” dedi.