Sonsuz Türk

MHP’li Yalçın: Lider Bahçeli’nin tahayyülleri dahi bizim için birer talimattır

MHP’li Yalçın: Lider Bahçeli’nin tahayyülleri dahi bizim için birer talimattır
137
02 Ocak 2020 - 0:56

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. E. Semih Yalçın, sosyal medya hesabı üzerinden Lider Devlet Bahçeli’nin doğum günü vesilesi ile mesaj yayınladı. Yalçın mesajında; “Lider Devlet Bahçeli’nin tahayyülleri dahi bizim için birer talimattır” dedi.

“Lider Devlet Bahçeli’nin tahayyülleri dahi bizim için birer talimattır”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. E. Semih Yalçın, sosyal medya hesabı üzerinden Lider Devlet Bahçeli’nin doğum günü vesilesi ile yayınladığı mesajında;

“Bugün MHP Sayın Genel Başkanı, MİLLİYETÇİ-ÜLKÜCÜ hareketin Saygıdeğer lideri Devlet Bahçeli’nin doğum günüdür. O, İkinci Dünya Savaşı sonrasında dizayn edilen bir dünya düzeninde doğmuştu. 

Bugünlerde yeniden şekillenen dünyada değişimin aktörleri, Türkiye’yi uydu bir devlet olarak kalmak üzere yeniden dizayn etmek için kolları sıvamışlar, içeride ve dışarıda kendilerine taşeron unsurlar üretmişlerdir. 

Bu süreçte MHP, kuruluş ilkeleri ve ideolojisinden taviz vermeden sorumlu ve yapıcı politika anlayışının gereklerini yıllardır yerine getirmeye çaba göstermektedir. 

MHP aynı zamanda tarihî misyonu gereği Türk milletinin birlik, dirlik ve bütünlüğü; Türk devletinin bekası için üzerine düşen vazifeyi büyük bir hassasiyet, titizlik ve ciddiyetle ifa etmektedir. 

Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin liderliğinde Türk siyasetinin hastalıklarına da neşter vuran MHP; nerede sorun, anlaşmazlık ve ihtilaf varsa orada çözüm ve uzlaşma adresi olarak pozisyon almıştır. 

Bu sayededir ki MHP; zamanla hem Türk milliyetçiliğinin devletle barışmasında, hem en geniş kitleler tarafından benimsenmesinde; hem de varlık, bağımsızlık ve hürriyet iradesi gibi toplumsal reflekslerin güçlenmesinde fonksiyon üstlenerek milletimizin teveccühünü kazanmıştır. 

15 Temmuz 2016 ihanet kalkışmasından sonra, MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin attığı tarihî adımlar sonucu, çalışmaz hâle gelen yönetim sisteminin onarılması için yeni bir hükûmet etme modeline geçilmiş ve böylece Cumhuriyet farklı bir evreye girmiştir.

O halde bugün doğum gününü idrak ettiğimiz hareketin lideri Sayın Devlet BAHÇELİ için biz yol ve dava arkadaşları için söylenmesi gereken rahmetli Dündar Taşer’in idealizmini, lidere sadakatini ve davaya adanmışlığını bir adım ileriye götürebilmektir.

Merhum ve Aziz Dündar Taşer’in Başbuğun liderliğini, davaya sadakatini ve imanını milli hafızaya perçinleyen şu sözle cevap vermişti; “Türkeş’in yanlışı benim doğrumdan daha doğrudur”

Bugünün konjonktüründe ise Milliyetçi-ÜLkücü hareketin saygıdeğer Lideri Devlet Bahçeli için biz yol ve dava arkadaşlarının ortaya koyduğu düstur şudur; “Lider Devlet Bahçeli’nin tahayyülleri dahi bizim için birer talimattır.” ifadelerini kullandı.