Sonsuz Türk

MHP’li Yalçın: CHP’nin sözcüleri yine MHP aleyhtarlığı peşinde

MHP’li Yalçın: CHP’nin sözcüleri yine MHP aleyhtarlığı peşinde
162
13 Ocak 2020 - 23:29

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Prof. Dr. E. Semih Yalçın, Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin “FETÖ’nün siyasi ayağının üzerine gidilmesi gerekir” lafzının üzerine telaşa kapılan çevrelerin, takdir edilmesi gereken bu çıkışı sulandırmaya çalıştığını vurguladı.

CHP’nin şimşekleri üzerine çekmemek için “komisyona havale edelim” mantığının bir siyasi manevra olduğunu ve FETÖ’ye nefes vermeye ve aklamaya yönelik bir çaba olduğunu kaydeden Yalçın, ”CHP’nin sözcüleri yine MHP aleyhtarlığı peşindedir. MHP’ye çamur atarak kendi hastalık ve utançlarını örtme telaşındaki CHP’nin siyasetteki vaziyeti her zamanki gibi içler acısıdır. Üretebildiği bütün politika, bütün strateji, MHP aleyhtarlığıdır.” dedi.

İşte MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın’ın açıklamalarının tam metni:

Habertürk TV FETÖ’de siyasi ayağının ne olduğu tartışılıyor. Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin “FETÖ’nün siyasi ayağının üzerine gidilmesi gerekir” lafzının üzerine telaşa kapılan çevreler, takdir edilmesi gereken bu çıkışı sulandırmaya çalışmaktadırlar.

Öncelikle genel başkanımızın bu çıkışının siyaset kurumunun bütününü muhatap aldığı bilinmelidir.

CHP’nin, her zorda kalışında olduğu gibi, şimşekleri üzerine çekmemek için grup başkanvekilliği gibi sıfatlarla allayıp pulladığı maşalarını kullanarak “komisyona havale edelim” mantığı bir siyasi manevradır ve FETÖ’ye nefes vermeye ve aklamaya yöneliktir.

CHP’nin sözcüleri yine MHP aleyhtarlığı peşindedir. MHP’ye çamur atarak kendi hastalık ve utançlarını örtme telaşındaki CHP’nin siyasetteki vaziyeti her zamanki gibi içler acısıdır. Üretebildiği bütün politika, bütün strateji, MHP aleyhtarlığıdır.

Sayın Devlet Bahçeli, geçmişte iktidara sızma ve devleti ele geçirme teşebbüslerine hız veren FETÖ’nün sinsi ayak seslerini bütün siyasi liderlerden önce duymuştur. Daha 2007’de, cemaatleşme olgusunun ülkeye ve kurumlarımıza vereceği zararlar konusunda iktidarı uyarmıştır.

Bu ikazdan sonra, Sayın Devlet Bahçeli ile her taşın altından çıkmaya başlayan FETÖ akrebi arasındaki siyasi satranç oyunu başlamıştır. 2010 Anayasa Değişikliği Referandumu sırasında FETÖ elebaşının “Mezardakilere bile oy kullandırın.” talimatının sırlarını deşifre etmiştir.

Böylece ileriye dönük büyük oyunu bozan önemli bir hamle yapmıştır. Bunun üzerine, Sayın Genel Başkanımızı özel hedefi hâline getiren FETÖ, önce MHP’ye sızmak istemiş; karşısında kaya gibi Devlet Bahçeli iradesini bulunca karalama kampanyaları başlatmıştır.

Sayın Devlet Bahçeli, FETÖ’nün 2011’deki Kaset Komplosu karşısında dik durmuş ve partisinin zarar görmesini önlemiştir. MHP, 2011 Haziran’ında FETÖ kumpaslarına rağmen yine güçlü bir grupla Mecliste yerini almıştır.

Sayın Devlet Bahçeli, 1 Kasım 2015’ten sonra bu defa MHP içinde muhalefet fitnesi çıkaran FETÖ’nün tezgâhını bozmuştur. FETÖ’nün oltasına takılıp Okyanus ötesine kulaç atanlar, partiden ayrılarak bir başka oluşumda ip gibi dizilmişlerdir.

Bu mutlu ayrılık; MHP’de kan kaybına değil, kan tazelemeye ve yeniden sakal uzatmaya yaramıştır. Bu tür bir temizliği bütün siyasi partilere hararetle tavsiye ederiz. Çünkü genel başkanımızın FETÖ konusundaki fikir ve önerilerinin dikkate alınması hayati öneme sahiptir.