Sonsuz Türk

MHP’li Semih Yalçın: Devlet Bahçeli sistem koyucu liderdir

MHP’li Semih Yalçın: Devlet Bahçeli sistem koyucu liderdir
135
12 Ocak 2020 - 2:25
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. E. Semih Yalçın, resmî Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, ”Bahçeli’nin tahayyülleri dahi biz dava arkadaşları için birer talimattır” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sadece bir lider, bir genel başkan bir ağabey olmadığının altını çizen Yalçın, ”Devletimizin ihtiyaç duyduğu dönüşüm, yeniden yapılanma ve aydınlanma sürecini başlatan bir yol gösterici, bir “siyasi rehber”dir.” ifadelerini kullandı.

İşte Semih Yalçın’ın o açıklamaları:

Bizim için o; sadece bir lider, bir genel başkan, bir ağabey değil, devletimizin ihtiyaç duyduğu dönüşüm, yeniden yapılanma ve aydınlanma sürecini başlatan bir yol gösterici, bir “siyasi rehber”dir.

Sayın Devlet Bahçeli, partimiz ve Milliyetçi Hareket için “koruyucu lider”, devlet teşkilatı içinse “sistem koyucu lider”dir. Devlet Bahçeli; devlet aklı, millet izanı, siyaset mizanıdır.

Devlet Bahçeli; politikada idraki, seviyeyi, dengeyi ve ölçüyü temsil etmektedir. Bu sebeple Lider Devlet Bahçeli’nin tahayyülleri dahi biz dava arkadaşları için birer talimattır.