Sonsuz Türk

MHP’li Depboylu: Kadın gelecek nesillerin teminatıdır

MHP’li Depboylu: Kadın gelecek nesillerin teminatıdır
113
03 Şubat 2020 - 0:25

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Deniz Depboylu, Adana Ülkü Ocakları İl Başkanlığı tarafından düzenlenen “3. Geleneksel Kadın İzleri Programı” davetlisi olarak Adana’ya ziyarette bulundu.

Depboylu program öncesi, Adana MHP Milletvekili Sayın Ayşe Sibel Ersoy ve Adana MHP İl Başkanı Bünyamin Avcı ile birlikte Ülkü Ocakları Adana İl Başkanlığını ziyaret etti.

Daha sonra Adana “Biz de Varız Derneği”ni ziyaret ederek, dernek yetkililerinden temsil ettikleri dejavantajlı kesim ve yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi alarak ziyaretlerini sürdürdü.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Depboylu ziyaretlerini “3. Geleneksel Kadın İzleri Programı” ile noktaladı. Burada bir konuşma yapan Depboylu, 2019 KAÇEP faaliyetlerine de değinerek MHP’nin kadına ve aileye verdiği öneme değindi.

Sözlerine Lider Devlet Bahçeli’nin bir vecizi ile başlayan Depboylu’nun konuşmasının tam metni şöyle:

Saygıdeğer Genel Başkanımız Devlet BAHÇELİ Beyefendinin ehemmiyet verdiği Adanalı hemşehrilerine selamlarını sözlerime başlamadan evvel belirtmek isterim. “Kadın Annedir, Kadın Vatandır, Kadın Ülkedir, Kadın Gelecek Nesillerin Teminatıdır.” diyerek kadının önemini ve değerini bütün içtenliği ile ifade eden Saygıdeğer Genel Başkanımız bizlerin bu husustaki en büyük destekçimiz olmuş ve KAÇEP (Kadın, Aile, Çocuk ve Engelli Politikaları) Projesinin oluşmasında bizlere yol göstermiştir.

Milliyetçi Hareket Partisi bu bakış açısı ile politikalarını oluşturmakta ve ilgili kurum ve kuruşlar perspektifinde ifade etmektedir.

Siyasi Partiler nazarında ve Türkiye’de ilk defa Genel Başkanımız Onursal Başkanlığında ve destekleriyle gerçekleştirdiğimiz 18-19-20 Ekim 2019 Tarihinde gerçekleştirdiğimiz 1. MHP Kadın, Toplum ve Şiddet Sempozyumumuzda disiplinlerarası olarak 66 bildiri sunumu 17 oturumda gerçekleşmiş olup yoğun ilgi ile tamamlanmıştır.

Ortaya konulan bilimsel tespitler ve sorunlar değerli akademisyenlerimizce ve konunun uzmanları tarafından ele alınmış olup sonuç bildirgesi kamuoyuna duyurulmuştur. Ortaya çıkan problemler Milliyetçi Hareket Partisinin Kadın ve Toplum nazariyetindeki düşünceleri ve politikaları TBMM’de ortaya koyduğu ve ifade edeceği durumlar olarak yer alacaktır.


Bu vesile ile Değerli misafirlerimize, Adanalı hemşehrilerimize, Programın hazırlanmasında emeği geçen Ülkü Ocakları İl Başkanımız Emin Canlı Beyefendiye ve Yönetimlerine, Asena İl Birim Başkanı Seda Çökük Hanımefendiye ve Ülkü Ocaklı her bir kardeşime ayrı ayrı teşekkür ediyor Saygılarımı Sunarım.