Sonsuz Türk

MHP’li Bulut: Hedefimiz 2023’de birinci parti olmak

MHP’li Bulut: Hedefimiz 2023’de birinci parti olmak
218
26 Aralık 2019 - 19:08

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)  Tokat Milletvekili Yücel Bulut, partisinin il ve ilçe teşkilatlarıya bir araya geldi. Bulut, hedeflerinin 2023 yılıda yapılacak olan seçimlerde MHP’yi birinci parti yapmak olduğunu söyledi. 

MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, MHP İlçe Başkanlığı toplantı salonunda il ve ilçe teşkilatlarıyla bir araya gelerek, 2019 yılının değerlendirmesini yaptı. 

Düzenelen toplantıda Bulut, birlik ve beraberlik içerisinde MHP’yi köylünün,çiftçinin, işçinin ve garibanların umudu ve yükselen gücü yapmak için mücadeleye devam edeceklerini söyledi. 

Tokat’ta güzel işlere imza atacaklarını söyleyen Bulut, ” Tokat’ımızda, bilge liderimiz Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Beyi temsil eden, Milliyetçi Hareket Partisi’nin sancağını taşıyan il ve ilçe başkanlarımızla beraber çıktığımız bu yolda emin adımlarla ilerlemekte, güzel işlere imza atmaktayız. Dava adamı inanç ve iman adamıdır. İl ve ilçe başkanlarımız davasını özümsemiş, sorumluluğu ağır, hakkın yanında olan, yolundan vazgeçmeyen, eğilmeyen, ezmeyen davası vatan olan sancaktarlardır. 31 Mart seçimlerinden sonra da her gününü seçim günü gibi çalışıp, bulundukları ilçelerde vatandaşlarımızın sorunlarını dile getiren sıcak, soğuk, düğün, cenaze demeden ülküdaşlarımızla ve hemşehrilerimizle kol kola hareket eden bir yapının içerisindeyiz.

Vatandaşlarımızla, genel merkezimiz, kutlu dergahımız arasında her zaman köprü olmuş, iyiliğe vesile, haksızlığa dur diyenlerle yola çıkmış olmaktan mutluluk duyuyorum. Siz değerli başkanlarımızın bize ilettikleri her talebe elimizden geldiğince cevap veriyor çözüm arıyoruz.

Birlik ve beraberlik içerisinde il ve ilçe başkanlarımızla beraber çıktığımız bu yolda hak davamıza ve Yüce Türk milletimize zeval vermesin” dedi.

Almus’ta doğalgaz meşalesi yandı

Öte yandan çalışmalar kapsamında Tokat’ın Almus ilçesinde doğalgaz yanmaya başladı. Doğalgazın Almus’a gelmesi sebebiyle ilçe merkezinde tören düzenlendi. 24 Aralık 2019 Salı günü saat 11.30 itibarı ile Almus’ta doğalgaz kullanılmaya başlandı.

Doğalgaz meşalesi yakılması törenine Tokat Vali V. Dr. Mehmet Gödekmerdan, Milliyetçi Hareket Partisi Tokat Milletvekilimiz Yücel Bulut, Almus Kaymakamı Emre Cifçi, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Ak Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat, Milliyetçi Hareket Partisi Tokat İl Başkanımız Ömer Çetin, Amasya Aksa Doğalgaz Bölge Müdürü Mustafa Karabacak,  Ak Parti İlçe Başkanı Engin Aybek, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Mehmet Arslantaş,  İlçe ve Belde Belediye Başkanları, İl Genel Meclis Üyeleri, İlçe Mahalle ve Köy Muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

ÖNCELİĞİMİZ DOĞALGAZDI

Açılışta konuşan Almus Belediye Başkanı Bekir Özer, “Biz seçimde birinci önceliğimiz doğalgaz dedik. Göreve gelir gelmez doğalgazla ilgili ciddi ve ısrarcı görüşmelerimiz oldu. Şimdi geldiğimiz noktada mücadelemiz anlamlı hale geldi ve gazımızı yakıyoruz. Azmin elinden hiçbir şey kurtulmaz” dedi.

ALMUS’UN YÜZDE 80’İ DOĞALGAZ YAKACAK

Doğalgazın gelmesi ile ilgili olarak Aksa Doğalgaz ile görüşmeler yaptıklarını belirten Başkan Özer, “Burada ekipman probleminiz, eleman ihtiyacımız olmayacak, elemanların yeme içme problemi olmayacak, dedik. Biz üzerimize düşen ne varsa yaptık. Bize önce Almus’un sadece yüzde 50’sine gaz verebileceklerini söylediler. Fakat güzel ilişkilerimizle, mücadelemizle Almus’un yüzde 80’e yakın bir bölgesine doğalgazı ulaştırdık. Şebeke hattımızın yüzde 80’i tamamlandı. Seneye mayıs ayında kalan kısmın ihalesi olacak. Haziran ayı sonrasında Almus’un kalan kısımları da doğalgaza kavuşacak. Seneye hepsini bitireceğiz” diye konuştu.

NÜFUSUMUZ 7 BİN 500 OLACAK

Doğalgazın vatandaşlar için çok büyük rahatlık olduğunu ifade eden Bekir Özer, “Önümüzdeki 2-3 yıl içerisinde doğalgazın getirisi ile birlikte yüzde 15 nüfus artışımız olacaktır. Bir dönem sonra nüfusumuzun 7 bin 500 olacağına inanıyorum” diyerek açıklamasını tamamladı.

ALMUS’UN TARİHİNE NOT DÜŞTÜ

Doğalgaz açılış töreninde konuşma yapan MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, “Soğuğa rağmen bugün doğalgazın Almus’a gelişinin heyecanı hep birlikte yaşıyoruz. Bugün hayırlı bir iş yapıyoruz. Almus’un tarihine not düşecek bir açılış yapıyoruz” şeklinde konuştu.

ALMUS’UN KADERİ DEĞİŞECEK

Almus, Anadolu’da en eski Türk yerleşim yerlerinden birisi olduğunu sözlerine ekleyen Yücel Bulut, “Ecdadımız canlı bir abide gibi Türk kültürünü yaşatarak günümüze gelmiştir. Almus insanı bu özelliğine rağmen birçok konuda mazlum ve mazbut bir hal içerisinde. Birazdan açılışını yapacağımız doğalgaz ile birlikte Almus’un kaderi değişecektir. Almus’un mazbut insanına bu güzel hizmeti sunacağız” ifadelerini kulandı.

MHP’NİN BİR DURUŞU VAR

Konuşmasında MHP ile AK Parti’nin ittifakına değinen Yücel Bulut, “MHP’nin Türkiye’de bir duruşu var. Bu duruşun özü fedakârlıktır, bu millete bitmek bilmez bir vefa duygusu ile hizmet etmektir. AK Parti ile ittifakın altında yatan gerçek budur. Biz hiçbir kompleks duygusu içerisinde değiliz. Küçük ve nefsani değerlere takılmadan, müşterek iman ve duyguyla aynı doğruya yürümeye devam ediyoruz. Yedi düvele 70 kere kafa tutmaya kararlıyız” dedi.

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDİYORUM

MHP’nin birlik ve beraberliğin gereğini yaptığını kaydeden Yücel Bulut, “Almuslu her şeyin en güzeline layıktır. Bugün Almuslu, AK Partisiyle, MHP’lisiyle, CHP’lisiyle, alevisiyle, sünnnisiyle bütün desenleriyle birdir, beraberdir. Bu doğalgazın buraya gelmesinde kimin emeği varsa Allah ondan razı olsun. Eski belediye başkanımızdan, şimdiki belediye başkanımıza, milletvekillerinden bürokratlarına kader herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

HİZMETİN SİYASETİ OLMAZ

Bulut konuşmasını, “Her yerde komplekssizce söylediğimizi burada da söylüyorum. Bu doğalgazın buraya gelmesinde emeği geçen kim varsa hepsine teşekkür ediyorum. Bütün değerli hemşerilerimize binlerce teşekkür ediyorum. Hizmetin siyaseti olmaz. Hizmet millet için yapılır. Bugün burada açılışını yaptığımız doğalgazın Almus’un geleceği konusunda bir dönüm noktası olduğunu bilin. Gelecek dönemde buradan giden, göç eden Almuslu kardeşlerimizin geri dönüşünü konuşacağız. Fedakâr analarımız biz kalkmadan sobaları yakardı. Bizler üşümesin diye. Şimdi en çok annelerimiz, kadınlarımız rahat edecekler, mutlu olacaklar” diyerek tamamladı.