Sonsuz Türk

KÜRESEL ISINMA YÂDA İSTİLA!

KÜRESEL ISINMA YÂDA İSTİLA!
ÇIĞIR DOĞU ZORLU
ÇIĞIR DOĞU ZORLU( doguzorlu@gmail.com )
367
12 Ocak 2019 - 23:46

                                                     

KÜRESEL ISINMA YÂDA İSTİLA!

Birçok uzman gelecek 50 yılda, dünyayı bir iklim felaketinin beklediği konusunda hem fikir. Özelikle küresel ikim değişikliği beraberinde yeni bir dünya getiriyor. Bu yenidünya çok farklı olacak, bugün var olan birçok devlet sular altında kalacak ya da yaşanmaz hale gelecek.

Yine aklı başında birçok uzman bu sürecin 2020 yılında başlayacağı, dünyada su ve enerji kıtlığının ortaya çıkacağını belirtiyorlar. Kuzey Kutbuna yakın bölgeler İskandinavya, İngiltere, Kanada ve ABD’de Sibirya soğukları yaşanacağını ve küresel felaketlerin kitlesel ölümleri getireceğini belirtiyorlar. Bununla beraber ‘İklim felaketleri’ insanlarınönceliğini barınma, gıda, su ve tarım alanları oluşturacak küresel iklim felaketinden etkilenmeyecek coğrafyalar ve üzerindeki ülkeler de açık hedef haline gelecek. 

Orta ve Doğu Avrupa, Avrasya ve Ortadoğu bu iklim felaketinden az etkilenecek coğrafyalar olarak gösteriliyor. Dolayısıyla insanların sığınacağı yerler bu coğrafyalarda olacak.

İklim uzmanlarının Avrupa’nın ve Kuzey Amerika’nın önemli bir kısmının BUZULLARIN kaplayacağını öngörüyorlar.

Peki ama bu süreç nasıl başlayacak biraz zihinlerimizi zorlayalım..

Kuzey Yarım Kürede, Ekvatordan kuzeye doğru gidildikçe küresel konum gereği güneş ışınları az açıyla yeryüzüne çarpmakta ve bu nedenle Sıçaklık azalmaktadır. Bu etki kısaca ‘ enlem etkisi’ olarak tanımlanmaktadır. Sözgelimi, Yunanistan ve Türkiye Kuzey enlemleri arasında yer almaktadır. Bu nedenle kış ayları çok sert geçmektedir. Oysa yine Kuzey enlemlerinde yer alan İngiltere ve Finlandiya çok soğuk olmasına rağmen çok sert geçmememektedir. Bununnedeni kuzey Atlantik akıntısıdır.(Gulf Stream)

Gulf Stream, Meksika körfezinden Atlantik okyanusunu geçerek Kuzey Avrupa’ya gelmekte ve başta İngiltere, İrlanda, Fransa’nın Kuzey bölümü Belçika, Hollanda ve Almanya’nın iklimlerinin ılımanlaşmasını sağlamaktadır. Bu akıntının olmaması durumunda söz konusu ülkelerin tamamı, coğrafikonumları gereği dondurucu hava ile ve çok sert kışlarla karşı karşıya kalacaklarıdır.

Kuzey Kutbundaki buzulların eritebileceğini, eriyen buzların ise kuzey Avrupa’nın daha ılıman bir iklime sahip olmasını sağlayan Gulf Stream sıcak su akıntısın durmasına sebep olabileceğini bu akıntının tamamen durması halinde ise ‘Dünyanın Kuzey Yarı Küresinin’ çok hızlı bir şekilde buz devrine gire bileceği söylenmektedir. 

Uzmanlara göre direncin kırılacağı sene 2040 yılı..

Ne Kehanet! Nede Komplo! Sadece basit bir araştırma bile bizi dünyayı bekleyen felaketlerin ciddi ciddi kapımıza dayandığını görülecektir. Küresel ısınma-iklim değişiklikleri şayet yukarıda anlatığımız gibi bir felaketi beraberinde getirecek ise aklımızı başımıza alıp bir üst perdeden hadiseleri değerlendirmemiz gerekmektedir.

Mesela, dünya yeni bir buzul çağına girecek olursa! Ülkemizin de içinde bulunduğu Orta ve Doğu Avrupa, Avrasya ve Ortadoğu bu iklim felaketinden az etkilenecek coğrafyalar olarak gösteriliyor. Dolayısıyla insanların sığınacağı yerler bu coğrafyalarda olacak. 

Akıllara şu soru geliyor! Neden bu Coğrafyada kan ve gözyaşıdurmuyor! Soros destekli Kadife devrimler, Arap baharı, Vekâlet savaşları, Gezi Olayları, 15 Temmuz hain kalkışması, hendekler, Irak’ın ve Suriye’nin işgali ve bunun gibi arkasında CIA ve Başka istihbarat birimlerinin olduğu yapay olaylar!Türk siyasetini dizayn ve MHP’yi parçalama süreci !……Neyin Hazırlığı!

Emperyalistlerin (Dünya’nın Küresel Güçlerin) bir bahane ile çöreklendiği bu coğrafya da olanların tesadüf olmadığı kesin gibidir. 

Acaba yeni bir istila ile karşı karşıya mıyız? ABD’nin Irak ve Suriye’de  ‘TERÖR DEVLETİ’  kurmak istemesinin gerçek nedeni nedir? 

YOKSA! ABD ve Emperyalist Batı kendine yerleşecek yeni bir ülke mi arıyor?  Sorusunu akla getirmiyor mu?

Şimdi siz söyleyin ABD Suriye’den gerçekten çekilir mi?

Son olarak! Türkiye içeride güçlü olmaz ise bu istilaya karşı koyamaz! İçeride güçlü olmanın yolu, önümüzdeki yerel seçimlerde ‘CUMHUR İTTİFAK’NA’  zafer kazandırmak olmalıdır…..

Cumhurbaşkanımız Recep Tayip ERDOĞAN ve Liderimiz Devlet BAHÇELİ Bey Cumhur İttifak’ının gelecek seçimler için değil, Gelecek nesiller için kurulduğunu söylemeleri, çıkarılmak istenen fitneye karşı net duruşları bizlere’DEVLET AKLININ’ bu istilaya karşı hazır olduğunu gösteriyor. 

Önümüzdeki yerel seçimlerden sonra CumhurbaşkanlığıHükümet Sistemi daha da güçlenecek ve yarınlar Büyük Türk Milletinin Olacaktır…