Sonsuz Türk

Kilyos’ta kaybolan balıkçıyı arama çalışmaları sürüyor

Kilyos’ta kaybolan balıkçıyı arama çalışmaları sürüyor
105
15 Ocak 2020 - 23:42

Kilyos açıklarında, Rus bayraklı tankerle çarpışıp batan balıkçı teknesinde kaybolan Yusuf Coşkun’u arama çalışmaları sürüyor.

Cuma günü Rus bayraklı tankerle çarpışıp batan balıkçı teknesindeki 3 kişi kurtarılmış, 3 kişi ise kaybolmuştu. Helikopter ve botlarla yapılan arama çalışmalarında kayıp 3 balıkçıdan 2’sinin cansız bedenine ulaşıldı. Kayıp balıkçı Yusuf Coşkun ise hala aranıyor.

İstanbul Valiliği, Kilyos açıklarında, Rus bayraklı “GLARD 2” isimli tankerle çarpıştıktan sonra batan Türk bayraklı “Dursun Ali Coşkun” isimli teknede kaybolan balıkçı için arama çalışmalarının sürdüğünü bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada, sabah saatlerinden itibaren Deniz Kuvvetleri Komutanlığına ait TCG Alemdar ve TCG Çubuklu gemileri tarafından su altı araması, Sahil Güvenlik Komutanlığından 2 bot, dalış timi ve helikopter ile de su üstü araması yapıldığı belirtildi.

Açıklamada, gece boyunca TCG Alemdar’ın arama kurtarma sahasında faaliyetlerine devam edeceği ifade edilerek, şunlar kaydedildi:

“Bir Sahil Güvenlik Botu tarafından da termal kamera ile sabah gün aydınlanana kadar su üstü araması gerçekleştirilecektir. Yarın saat 07.00’den itibaren, Deniz Kuvvetleri Komutanlığına ait TCG Alemdar ve TCG Çubuklu gemileri tarafından su altı araması, Sahil Güvenlik Komutanlığından 2 bot, dalış timi ve helikopter ile de su üstü araması yapılacaktır.”