Sonsuz Türk

İtalya ve İspanya’dan Türkiye’ye teşekkür

İtalya ve İspanya’dan Türkiye’ye teşekkür
170
02 Nisan 2020 - 1:30

Türkiye’nin yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadele için gönderdiği tıbbi malzemeler, İspanya ve İtalya’ya ulaştı.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelede kullanılacak sağlık malzemelerini taşıyan Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) ait uçağın İtalya’ya ulaştığını duyurdu.

Bakanlığın Twitter hesabından, “İspanya Madrid’den havalanan ve sağlık malzemelerini taşıyan Türk Silahlı Kuvvetlerimize ait uçağımız, İtalya’nın Roma kentine ulaştı.” bilgisi paylaşıldı.

İtalya Dışişleri Bakanından teşekkür

TSK’nın yardım uçağını karşılamaya gelen İtalya Dışişleri Bakanı Di Maio, “Bugünkü yardım bizim için çok önemli. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’na ve Türk halkına dayanışması için teşekkür ediyoruz.” dedi.

Sağlık malzemeleri Madrid’e ulaştırıldı

Covid-19 ile mücadele kapsamında sağlık malzemelerini taşıyan Türk Silahlı Kuvvetlerine ait uçak, İspanya’nın Madrid kentine iniş yapmıştı.

MSB’nin Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “İspanya Savunma Bakanlığı Savunma Politikaları Genel Müdürü Tümgeneral Figuero, ülkemizden gönderilen sağlık malzemeleri için ‘Türk halkı İspanyol halkıyla dayanışma gösterdi. Minnettarız, teşekkür ederim’ dedi.” ifadelerine yer verildi.

MSB, virüsle mücadele kapsamında kendi fabrika ve dikimevlerinde üretilen çeşitli tipte maske, tulum ve anti-bakteriyel sıvıdan oluşan sağlık malzemelerini bugün İspanya ve İtalya’ya TSK’ye ait uçakla ulaştırdı.