Sonsuz Türk

İmamoğlu ve danışmanı düellodan 3 gün önce moderatör Küçükkaya ile aynı otelde…

İmamoğlu ve danışmanı düellodan 3 gün önce moderatör Küçükkaya ile aynı otelde…
294
18 Haziran 2019 - 10:15

Şok görüntüler… Ekrem İmamoğlu ve danışmanı, düellodan 3 gün önce moderatör İsmail Küçükkaya ile aynı otelde… Konu, soru alışverişi mi? Tarih 13 Haziran. Saat 12.19. Moderatör İsmail Küçükkaya, Taksim’deki ünlü otele giriyor ve asansöre biniyor. Asansörde CHP adayı İmamoğlu’nun adamları karşılıyor. Tesadüfe bakın ki, İmamoğlu da o gün moderatör İsmail Küçükkaya ile aynı otelde. Saat 11.00’de basın toplantısına geliyor. Toplantı saat 13.00’te bitiyor. Şimdi Türkiye şu soruyu merak ediyor: “Tarafsız” moderatör Küçükkaya, saat 13.00’ten sonra İmamoğlu ile otelde buluştu mu? “Binali Yıldırım soruları istedi” yalanıyla hedef saptıran CHP adayı, asıl kendisi Küçükkaya’dan soruları alıp hazırlık mı yaptı?

Türkiye’nin merakla beklediği Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu‘nun televizyon tartışması önceki gece gerçekleşti. İki siyasi aktörün o programda ne söyleyeceği kadar programı kimin ve nasıl yöneteceği de önemliydi ve çok tartışıldı.

Tartışma öylesine büyütüldü ki, Binali Yıldırım‘ın karşı cepheye meydan okuyan UğurDündar önerisi bile tepkiyle karşılandı. Dündar geri adım atmak zorunda kaldı ve devreye bu kez yine o çevreden İsmail Küçükkaya girdi.
Onun moderatörlüğüne de bizzat İmamoğlu gölge düşürdü ve kafaları karıştıran şu “yalanı” söyledi: “Binali Yıldırım soruların görülmesini talep etmiştir”

Küçükkaya otele geliyor

Yıldırım’ın bu yalana cevabı kibarca oldu: “Hayretle karşılıyorum. İmamoğlu, doğru söylememeyi alışkanlık haline getirmiştir.”
İşin ilginç yanı, İmamoğlu’nun bu iddiasını Küçükkaya da hem ilk ortaya atıldığında hem de canlı yayın esnasında üzerine basarak yalanladı.

CHP ADAYI SORULARI MI ALDI?

Şimdi gelin bütün bu tartışmalar, yalanlar gırla giderken arka planda neler olduğuna bakalım. Kamuoyu önünde sorular istendi, verildi diye algı oluşturulurken meğer arka planda o işi bizzat kendileri yapıyormuş. Bu da nereden çıktı demeyin, o gece İsmail Küçükkaya‘nın tarafsız olmadığı hem yaklaşımından, hem sorularından, hem gereksiz müdahalelerinden belliydi. Üstelik o gece İmamoğlu’nun gelen sorulara, sanki hazırlanmış gibi cevap vermesi izleyicilerin dikkatinden kaçmadı. O gece yayın anında bunu Twitter’da dile getirenler bile oldu.

X-Ray’dan geçip asansöre yöneliyor

Peki, bu doğru olabilir miydi?
Elimde ilginç iki fotoğraf var. Biri İstanbul Taksim’de bilinen bir otelin giriş kapısında, öteki de asansörün içinde çekilmiş.
Kapıdan bizim “tarafsız” İsmail giriyor. Ekrem İmamoğlu‘nun adamları karşılıyor.
X-Ray cihazından geçtikten sonra asansörde görüyoruz.