Sonsuz Türk

Hocalı Katliamı Unutturulamaz, Acısı Dindirilemez

Hocalı Katliamı Unutturulamaz, Acısı Dindirilemez
Muhammet Şamil KURAL
Muhammet Şamil KURAL( samilkural@gmail.com )
981
26 Şubat 2019 - 20:05

Sonsuz Türk Stratejik araştırma merkezi Genel başkanı Muhammet Şamil KURAL Hocalı katliamı hakkında açıklama yaptı

Muhammet Şamil KURAL’ın Açıklaması şu şekilde,


Kadim Türk Tarihi boyunca hayatına ve hayaline yerleştiremediği yaşamadığı gibi kimseye de yaşatmadığı güçsüzlük, acı ve hazin kelimelerini ne yazık ki tarihin çoğu yerinde yaşamış ve acılar çekmiştir.

Tarih her ne kadar Türk’ün kahramanlığını yazsa da aynı tarih Türkün yürek sızılarını yazmamakta birçok kırılma noktası parçalanma bölünme ve acılar yaşamasına rağmen, Türk hafızasında yer edinen en acı hadiselerin başında şüphesiz Hocalı Katliamı gelmektedir.

Takvimler 26 Şubat 1992 ‘ yi göstermekte Rusların kışkırtarak silahlandırdığı ve fiilen desteklediği ermeni çetecilerinin Azerbaycan’ın Hocalı şehrine saldırmasıyla yaşanan katliamda 20. Yüzyılın son yılları insanlık tarihine kara bir leke olarak yazıldı. Katliamın akabinde yapılan resmi açıklamada 106 kadın, 83 Çocuk , 424 Erkek olmak üzere toplamda 613 Türk katledilmiş, 487 kişi ağır yaralanırken, 1275 kişiyi esir alan Ermenilerin zulmün esnasında 150 kişide kaybolmuştur.

Bu katliam sadece Azerbaycan Türklerine değil Tüm Türk Milletine karşı yapılmıştır bahane olarak da yüz yıllık ermeni soykırım yalanı masaya konmuştur elbette ki hesabı sorulacak Türk’ün kanı yerde kalmayacaktır.
Sonsuz Türk Stratejik Araştırmalar Merkezi olarak biz bu konunun gün yüzüne çıkması ermeni yalanlarının gün ışığına çıkmasını sağlamak için elimizden geleni yapacağız lakin bunu yaparken Ermeni mezalimine susan Bm ve Batılı iş birlikçilerini de UNUTMAYACAĞIZ… UNUTTURMAYACAĞIZ.

Onlar bu soy kırımı görmeyerek sadece basit bir işgal gibi yorumladıkları bu olayın iç yüzünü elbette ki bir gün görecekler.


Kadim Türk milletine karşı işlenen bu insanlık suçunun 27. Yılında acımızı taze tutuyor ve ermeni mezalimini kınıyoruz.. Soydaşlarımıza Cenabı Allah’tan rahmet diliyoruz.