Sonsuz Türk

Emekli bayram ikramiyesine zam oldu mu? Tarih belli oldu

Emekli bayram ikramiyesine zam oldu mu? Tarih belli oldu
210
22 Mayıs 2019 - 15:45

Emekli bayram ikramiyesinin ne zaman yatacağı bayram öncesi ikramiye sahibi olacak emekliler tarafından araştırılmaya devam ediyor. Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala ikramiyelerin yatacağı tarihe merak konusu olmuştu. İşte emekli bayram ikramiyelerinin yatmasının beklendiği o tarih…

Emekli bayram ikramiyelerinin ödeneceği tarih Ramazan Bayramı tatili ile ilgili süreç göz önüne alındığında yavaş yavaş şekilleniyor. 4 Haziran 2019 Salı günü idrak edilecek Ramazan Bayramı öncesinde başlayacak olan 9 günlük tatilde emekli ikramiyeleriyle ihtiyaçlar giderilebilecek.


BAYRAM İKRAMİYESİ NE ZAMAN YATACAK?


2018 Nisan ayında alınan kararla 12 milyon 500 bin emekli, dul ve yetimlere 1.000 lira bayram ikramiyesi ödenecek. Bu yılki bayram ikramiyelerinin mayıs ayının sonuna doğru ödenmesi bekleniyor. Çünkü Ramazan Bayramı 4-6 Haziran tarihlerine denk geliyor.

1-2 Haziran’ın hafta sonu, arefe gününün ise 3 Haziran olması dolayısıyla ödemelerin bu tarihte yapılması öngörülüyor. Ödemelerin yapılacağı tarihe kadar emekli aylığı bağlananlar da bu yılın ikramiyesinden faydalanabilecek.