Sonsuz Türk

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşuyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşuyor
201
02 Mayıs 2019 - 12:58

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TOBB 75. Genel Kurulunda konuşuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar:

“Engelleri birer birer aşarak hedeflerimize yürümeye devam ediyoruz”

Aldığımız tüm kararların ortak vicdanın ürünü olması için gayret gösterdik. Ülkemizin ve şehirlerimizin sorunlarını tartıştık, birlikte çözüm yolları geliştirdik. Sizlerin azmi ve çalışkanlığı ile önümüzdeki engelleri birer birer aşarak hedeflerimize yürümeye devam ediyoruz. Sizlerin azmi ve çalışkanlığı ile önümüzdeki engelleri birer birer aşarak hedeflerimize yürümeye devam ediyoruz. Sizler yatırımlarınıza devam ettiğiniz sürece, bu milletin önünde kimse duramaz.

“Birileri borçlanma rakamları üzerinden fırtına koparmaya çalışıyor”

Ülkemize 201 milyar dolarlık uluslararası yatırım getirme başarısını birlikte başardık. Milli gelirimizi 3 kattan daha fazla artırdık. Birileri borçlanma rakamları üzerinden fırtına koparmaya çalışıyor, bunun farkındayız. Maruz kaldığımız bunca saldırıya rağmen kamu borç stokumuzun milli gelirimize oranı yüzde 13,7 düzeyindedir. Göreve geldiğimizde bu oran yüzde 60’ın üzerindeydi. Bazı sirk cambazları döviz rezervine yönelik gayri samimi açıklamalarla bir psikolojik olumsuz hava oluşturmanın gayreti içindedir.

“Bu mücadeleyi birlikte kazanacağız”

Patatesin, soğanın nasıl çürütüldüğünü hep birlikte gördük. Ne mesajlar verilmek istediğini de hep birlikte milli mesele olarak görmeliyiz. Bize bedel ödetmeye çalışıyorlar. Türkiye’yi kur, faiz, enflasyon sarmalı üzerinden hapsetmek isteyenlere karşı bu mücadeleyi birlikte kazanacağız.

“Terör örgütleriyle el ele olanlar bizimle ittifak halinde olamazlar”

Türkiye İttifakı ifademizi Cumhur İttifakı’na alternatif göstererek fitne peşine düştüler. Biz hiçbir zaman kucaklaşmadan kaçmadık. İşte onun için ‘Türkiye ittifakı’ dedik, onun için ‘Cumhur İttifakı’ dedik.Terör örgütleriyle el ele olanlar bizimle ittifak halinde olamazlar.

Ayrıntılar geliyor…