Sonsuz Türk

BÜYÜK SAVAŞA DOĞRU

BÜYÜK SAVAŞA DOĞRU
ÇIĞIR DOĞU ZORLU
ÇIĞIR DOĞU ZORLU( doguzorlu@gmail.com )
457
21 Aralık 2018 - 18:17

                                                                    

Dünyanın saygın Düşünce kuruluşları, ekonomi ve siyaset uzmanları, çok uluslu devasa şirketlere ve devletlere yön veren Stratejileri 2019 yılı öngörülerini beş ana eksene oturduğunu görüyoruz.

  1. ABD ile ÇİN arasında başlayacağı düşünülen (Çoktan Başladı) ‘TİCARET SAVAŞI’ ve bunun dünya üzerinde yaratacağı ekonomik-sosyal sarsıntı.
  2. Teknolojinin geldiği devasa boyut, bunu sonucunda oluşan bilgi ve verilerin (kişisel verilerde dahil) güvenliği ve adil paylaşımı. Bunu getirdiği siber-güvenlik ve dijital savaşlar. Özelikle Yuval Noah Hararı gibi çağımızın düşünürlerinin dediği ‘ Dataizim’ çağının insanlar üzerindeki etkileri. Dijital hayat, sosyal medyada yalnızlaşan insan, sanal-terör, siber savaşlar.
  3. ABD’NİN içinde sertleşen mücadele Cumhuriyetçiler ile Demokratlardan öte CIA, Pentagon FBI, Beyaz saray bürokrasisi kısacası ABD’nin müesseseleri ve içinde oluşan güç odakların hakimiyet mücadelesinin dünyaya olumsuz etkileri.
  4. Dünyada beklenen iklim değişikliği, küresel doğal felaketlerin artması, artan nüfusun ihtiyaçların karşılanmaması ve oluşan eşitsizliğin yaratığı yeni sömürü arayışının boyut değiştirerek artması. Olağan üstü doğa olaylarının etkilediği, ekonomik ve sosyal hayat üzerindeki sarsıntılar.
  5. Devasa boyuta bütçelere ve güce erişen çok uluslu şirketler ile Ulus Devletlerin mücadelesinin hızlanarak artması bunun sonucunda dünyada oluşacak Ekonomik-Politik kaos.

Bunların yanında, Soğuk savaş sonrası oluşan jeopolitik boşluklar, enerji hatlarının güzergahı ve küresel ticaret yolarının değişmesi. Dünya dengelerin bozulması, sonucunda küresel düzeyde çatışmanın kaçınılmaz olduğunu kaçınılmaz bir gerçektir ve hızla yaklaşmaktadır.

Milliyetçi-Ülkücü Hareketin Lideri Devlet Bahçeli Bey geçenlerde parti gurubunda yaptığı konuşmada “Dünyada yaşanan kaosun sebeplerini açıklarken, dünyanın yeni bir paylaşım savaşına girdiğini ifade etmiş, emperyalistleri özelikle İslam coğrafyasını yakıp yıktığını İslam ülkelerinin üzerinden ölü toprağını atamadığı dile getirmiştir.”

Durumda aynen böyledir. Yukarıda saydığımız küresel boyutta ki sorunların göbeğinde ülkemiz bulunmaktadır. Hedefteki birinci ülke Türki’yedir. Bu cendereden çıkabilirse! ki çıkacaktır! Tüm Türk-İslam Alemi ve Mazlum milletler için umut olacaktır.

Şimdi Gezi kalkışması,17-25 aralık kumpası, Ergenekon-Balyoz kumpasları, Haziran 2015 seçimleri sonrası Türkiye’de yaratılmak istenen kaos, MHP’ye kurulan tuzaklar ’tarla tezgâhları’ ve 15 Temmuz hain kalkışmasını bir daha hatırlamakta fayda var. O zaman neden ‘CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİNE’ geçildiğini daha iyi anlarız…Neden ‘CUMHUR İTTİFAKI’ kuruldu ve ısrarla devam ettiriliyor çok daha iyi anlaşılacaktır.

Maalesef büyük savaş çok yakın! Çıkış yolu da 9 Işık Doktrininde Başbuğumuzun belirtiği gibi “Milli Devlet- Güçlü İktidardan” geçiyor…

Bunu hayata geçmiş hali Cumhurbaşkanlığı Hükmet Sistemi ve Cumhur İttifakıdır.

Bizlere düşün mart ayında gerçekleşecek olan mahalli idareler seçiminde MHP’ye ve CUMHUR İTTİFAKI’na zafer kazandırmak olmalıdır.

Başbuğumuzun izinde-Liderimizin emrinde…