Sonsuz Türk

Büyük miting başladı! Binali Yıldırım konuşuyor

Büyük miting başladı! Binali Yıldırım konuşuyor
84
24 Mart 2019 - 15:29

İstanbul Yenikapı’da tarihi miting… İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkan adayı Binali Yıldırım, yüz binlerin katıldığı Cumhur İttifakı mitinginde halka hitap ediyor.

Binali Yıldırım’ın açıklamalarından satır başları şöyle;

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’u susuzluktan çamurdan ayağa kaldırdı. 1994’ten beri gönül coğrafyamızın lideri, suskun dünyanın sesi Başkan Erdoğan’ın yol arkadaşı olarak İstanbul’a hizmet etme fırsatı bulduğum için Rabbime şükür ediyorum.

Sevgili İstanbullular… Bu birlik bu beraberlik bizde olduğpu müddetçe emin olun İstanbul’un da Türkiye’nin çözülemeyecek hiç bir derdi olmaz. Bu muhteşem tablonun önünde saygıyla eğiliyorum. Bu muhteşem tablo bize bir şey diyor. ‘İstanbul 1 Nisan’ı karşılamaya hazır’ diyor. Yine bizi mahcup etmediniz. Allah hepinizden razı olsun. İstanbul’u dünyanın yıldızı yapacağız. İstanbul’da yıldırım hızı ile herkesin mutlu olacağı bir yönetim ortaya koyacağız.

 İstanbul, 1 Nisan’ı karşılamaya hazır mısın? Bu meydan AK Parti’nin ışığı MHP’nin hilali parlıyor. Bu meydanda Cumhur İttifakı’nın gür sesi yankılanıyor. Gelecek 5 yılda da sizin desteğinizle aziz İstanbul’a aynı heyecan ve kararlılıkla hizmet edeceğime söz veriyorum. Siz mutlu olursanız ben daha çok mutlu olacağım.  Ayırmak yok ötekeleştirmek yok. Bizim inancımızda birlik var, kardeşlik var. Birlikte Türkiye olmak var.

Siz bu meydanı doldurdukça ne hainlere yeniliriz ne de ekonomimize saldıranlara eyvallah ederiz.