Sonsuz Türk

AKOM Uyardı: Marmara ve Kuzey Ege’ye kuvvetli fırtına geliyor

AKOM Uyardı: Marmara ve Kuzey Ege’ye kuvvetli fırtına geliyor
91
12 Eylül 2019 - 20:01

Marmara Bölgesi ile Kuzey Ege’de yarın kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli fırtına etkili olacak. İstanbul’da rüzgarın yarın sabah saat 09.00’dan itibaren kuvvetlenmesi bekleniyor.

Meteorolojiden yapılan açıklamaya göre, bölgede yarın kuvvetli rüzgar ve fırtına öngörülüyor.

Rüzgarın yarın İstanbul, Bursa, Kocaeli, Yalova, Kırklareli, Tekirdağ, Edirne, Çanakkale, Balıkesir, İzmir ve Manisa’da kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve hamleli olarak fırtına (50-80 Km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

Meydana gelmesi muhtemel çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması isteniyor.

Saat 09.00’dan itibaren etkili olması bekleniyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi AKOM da İstanbul’da yarın beklenen kuvvetli fırtına nedeniyle vatandaşları uyardı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve AKOM’un hava tahminlerine göre, kentte yarın sabah 09.00 gibi rüzgarın kuzeyden kuvvetlenerek aralıklarla fırtına şeklinde saatte 50-80 kilometre hızla etkili olması bekleniyor.

AKOM, yarın akşam saatlerine kadar devam etmesi beklenen fırtına nedeniyle ağaç, direk, tabela devrilmesi çatı uçması gibi olaylara karşı vatandaşları da özellikle uyardı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi birimleri, fırtına nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı teyakkuza geçti. AKOM’dan yönetilecek çalışmalarla anlık müdahalelerde bulunulacak.

Deniz ulaşımında aksama olması halinde ise İETT, Otobüs AŞ ve Metro İstanbul seferleri artırılacak. 

TRT Haber, AA