Sonsuz Türk

23 Hazirana giderken

23 Hazirana giderken
Abdulaziz Aydoğdu
Abdulaziz Aydoğdu( abdulaziz.aydogdu@sonsuzturkhaber.com )
979
14 Haziran 2019 - 17:59

23 Haziran’da Türkiye’nin en büyük kenti İstanbul yerel seçimlere gitmektedir. 15.670.724 kişilik nüfusu ile 131 ülkeden fazla nüfusa, 23.8 Milyar liralık (2019) bütçesi ile birçok bakanlıktan fazla bütçeye sahip olan, ekonomi ve kültür şehri İstanbul.    

Yerel seçimler; insanların kendilerine hizmet etmek amacı ile yola çıkan yöneticilerin, hayatlarını kolaylaştıracak proje ve siyasi organizasyonlarını kendi özgür iradeleriyle seçme sürecidir.

23 Haziranda İstanbul’da yapılacak olan seçim, ittifakların yarışı şeklinde  geçeceğinden; ittifaklar ile ortaya çıkan birliktelikleri, seçim sonrası yönetici olarak karşımıza çıkacak muhatapları tanımak adına kim kiminle kol kola yol yürüdüğü oldukça önem arz etmektedir. Seçmenimizin %60-%65’lik kesimi kendisini Milliyetçi-Muhafazakar olarak tanımlamaktadır. Seçim sürecinde izlenen stratejinin seçimi doğrudan etkileyeceği bir seçim sürecini yaşamaktayız, projelerden çok organizasyonların görünen ve görünmeyen tarafları konuşulup tartışılmakta olup, acabalarla dolu bir çok soru ve kirli bilgi seçmene aktarılmaya çalışılmakta olduğu gözlerden kaçmamaktadır.

Bunlardan sadece bir kaçı, Bebek katilinin avukatları ile görüşmesi acaba yeni bir çözüm süreci mi? Perdenin arkasında neler oluyor? Kime göz kırpılıyor? …

İnancımız gereği zahire göre hüküm vermesi gereken insanlarız, ‘canbaza bak’ diyerek ivme vermeye çalışanlara aldırmadan gördüğümüzü net olarak ortaya koymaz isek vebal altında kalırız.

Ülkemizin bölünmez bütünlüğüne kast eden, elinde Mehmetçiklerimizin kanı bulunan canilerin açık açık destekleri…

15 Temmuz’da Türk tarihinin gördüğü en hain darbe girişiminin taraflarının çağrıları…

Türk Devleti ve Türk Milletine düşman iç ve dış odaklı hasımlarımızın tavırları…

Pkk,Ypg,Fetö,Dhkpc,Mlkp vb. ne kadar terör örgütü varsa hepsi aynı safta!

Organizasyona bakıldığında bu projenin yeni olmadığının en büyük kanıtı: kurucusu Atatürk’ün olduğu CHP  İstanbul İl Başkanının sosyal hayatında ve sosyal medya hesaplarında, Devlet ve Millet düşmanı bölücü mihraklara açık açık desteğini belirtiği gibi bunun parti politikası ile çelişmediği ifadesinin CHP genel mezkezi tarafından sessiz kalınarak onaylanmış olmasıdır!

Sahnede oynanan oyunu ısrarla görmemek için çabalayanların ”BEKA” kelimesine bakışları dört harf ve iki hece  olabilir!

Bizler; çözüm sürecinde belediye imkanları ile nasıl tüneller kazıldığını, asfaltların altına mayınların döşendiğini, başkaldırı adı altında ayaklanma girişimlerini, festival adını verdikleri organizasyonlar ile terör örgütüne eleman kazandırıp maddi destek sağlandığını yakın zamanda Millet olarak gördük.

Bizler; Suriye’de müttefiklerimizin destekleriyle Türkiye’ye kurulan tuzağın da Doğu Akdeniz’de oynanan oyunun farkında olmalı, Yeni Zellanda’daki caninin silahına yazdıklarını da unutmamalıyız!

Düşman birleşirken; acaba,fakat,ama,lakin gibi kelimeler ile ”Millet” ayrıştırılır ise sonrasıdaki pişmanlık fayda vermiyecektir!

 Doğrudur! Heyecanlı yapımız ile Karadeniz’in hırçın dalgaları gibi bir an da parlasakda özünde sakin insanlarızdır. İnatçılığımızı da inkar edecek durumda değiliz ama unutulmasın ki: inatçılığımızın zirvesi Vatana ve Millete olan bağlılığımızın vazgeçilmezliğidir!

Karadeniz sahil yolundaki tüm üst geçitler terör ile mücadele sırasında şehadet şerbeti içen Şehitlerimizin adını taşımakta iken bu bölgenin Vatan ve Millet sevdalısı delileri üst geçitleri kadar değildir!

 Bölücülüğün her  türlüsüne en net ve ağır cevabı veren bölge insanıyız. 23 Haziran’da yapılacak olan seçimlerde hemşehricilik ile  kamufle  edilmeye  çalışılan şer ittifakına asla geçit vermeyeceğiz !

Terör örgütünün siyasi uzantısı Anadolunun yiğitlerinin oyu  ile Devlete karşı kayyum atadık diyemeyecek!

Sandıktan çıkan sonuç ile örgütler kendilerini konumlandıramayacak!

Türk düşmanları Türkiye’yi hizaya getirmekten bahsedemeyecek!

Karadeniz’de veya  Anadolu’nun her hangi bir  ilinde  bırakın yerel yönetimde söz sahibi yapmayı,sokakta yürüyemeyecek bir organizasyona İstanbul’u teslim etmeyecektir!