Sonsuz Türk

Ülkü Ocakları Sultanbeyli İlçe Başkanlığı Türk Gençlik Şölenini yüzlerce ülkücünün katılımıyla gerçekleşti.

Ülkü Ocakları Sultanbeyli İlçe Başkanlığı Türk Gençlik Şölenini  yüzlerce ülkücünün katılımıyla gerçekleşti.
159
02 Nisan 2019 - 1:10

Ülkü ocakları Sultanbeyli ilçe başkanlığı yüzlerce ülkücünün katılımıyla Necmettin Erbakan Kültür merkezinde Türk Gençlik Şöleni gerçekleştirdi.

Ülkücüler tüm salonu tıklım tıklım doldururken iki katlı salonda adım atılacak yer kalmadı. Yüzlerce ülkücüyü İstanbul İl Başkanı Kazım Erdi Aktunç ve yönetimi, Sultanbeyli Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan adayı Hüseyin Keskin, MHP Sultanbeyli İlçe Başkanı Abdullah Çınar, 27. Dönem Milletvekili adayı Aziz Aydoğdu,  Ülkü ocakları birinci bölge başkanı Kadir Uğur ve Cumhur ittifakı listesinden meclis üye adayı olan Ergin Gürbüz ve Lokman Savaş’ da yalnız bırakmadı.

Robotik Kodlama Salonu yapılıyor,

Tezahüratlar eşliğinde kürsüye çıkan Yakup Çandır; ‘’bugün bizleri burada bir araya getiren Allah’a hamd olsun. 1969’da kurulan ülkü ocakları 50. yılını kutlamaktadır. Bu yolda, bu davada  binlerce şehidimiz var. İlk şehidimiz Ruhi Kılıçkıran ağabeyden son şehidimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu Kardeşimize kadar bütün şühedanın ve bütün dava erlerinin duaları üzerinedir. Hepsine sevgi, saygı ve minnetle rahmet dilerim Mekanları cennet olsun.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk bizlere yani gençlere diyor ki, Ey Türk gençliği birinci vazifen Türk Gençliğini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur. Birinci vazifemizi her zaman yerine getirmek andımızdır. Başbuğ Alparslan Türkeş bizlere diyor ki, hepiniz birer Türk bayrağısınız bayrağı yere düşürmeyin, lekelemeyin, kirletmeyin. Andımızdır düşürmeyeceğiz ve Bilge liderimiz Devlet Bahçeli bizlere diyor ki Ülkü ocakları yaşamalı çünkü ülkü ocakları hepimizin yaşadığı kutsal bir ocaktır. Andımızdır yaşatacağız.

1992 yılından bugüne kadar genel merkezimiz, il başkanlığımız ve Ülkü ocakları Sultanbeyli ilçe başkanlığı yönetiminin belirlemiş olduğu hedeflerde başarılı çalışmalara imza attık‘’ diyerek sözlerine yapılan sosyal ve kültürel aktivitelerden bahsederek devam eden Başkan Çandır  Cumhur İttifakı  Belediye Başkanı Hüseyin Keskin tarafından hediye olarak 30 metrekare alana bir robotik kodlama ve seminer salonu yaptırılacak ‘’ dedi.

‘’Her Biriniz Birer Bağımsızlık Abidesisiniz’’

Kısa bir selamlama konuşması yapan Hüseyin Keskin sözlerine şöyle devam etti ‘’Türk Gençlik şöleninin hayırlara vesile olmasını temenni ediyor ve Alparslan Türkeş ve dava arkadaşlarını rahmetle anıyorum. Gençliğimiz milletimizin sözcüsüdür milletimizin güvencesi ve asaletidir.  Sizlerin ülkemize duyduğu heyecan ve inançla hedeflerimize daha sağlam bir şekilde ilerliyor. Elde ettiğiniz başarılarla iftihar ediyoruz. Her birinizi birer bağımsızlık abidesi olarak görüyorum. Anadolu’yu vatan yapan Çağrı beyi, Tuğrul beyi, Sultan Alparslan’ı bu salonda karşımda görüyorum ruhları şad olsun.

Haçlıların karşısında Kılıçaslan, Niğbolu Yıldırım, İstanbul’da Fatih olan sizlersiniz, Çanakkale’de eğilmez başınız bizim en büyük motivasyon kaynağımızdır koca tepeye güven salan dumlupınarda kahramanlık destanı yazan ecdadımızın asil siluetlerini temsil eden sizlerle beraber geleceğe emin adımlarla yürüyoruz. Sevgili Kardeşlerim Milletimizi ayakta tutan ve yaşatan hedefleridir. Hedeflerimizden ne kadar koparsak kendimize o kadar yabancılaşır ve ne yazık ki yozlaşmamızın önüne geçemeyiz bugün beka diyorsak varlığımız 1915 Çanakkale’sinden 1922 İzmir’inden adım adım savunulan vatan toprağıyla yoğrulmuştur. Bekamıza göz diken karşısında tıpkı 15 temmuzdaki gibi  ölüm kusan helikopterlere ve tanklara göğsünü kalkan eden siz yiğitlerin yeri geldiğinde düşmana korku salacağını gayet iyi biliyoruz. Yenikapı ruhuyla hedeflerimize ilerlemeye devam edeceğiz’’ dedi.

Ülkücüler Türk Milleti için vazifelidir.

Selamlama konuşması yapan Ülkü ocakları il başkanı Kazım Erdi Aktunç, ‘’Bizler ülkü ocakları olarak  eğitim konusunda, Türk gençliği hakkında, uyuşturucu kullanımına engel olma konusunda hatta nesli tükenmekte olan hayvanlar için farkındalık oluşturmak için bile bir vazife üstlenmiş durumdayız. Milliyetçi ülkücü gençliğin bugün büyük bir vazife şuuruyla adeta kendini görevli bildiği en büyük vazifesi Türk Milletinin milli ve ahlaki değerlerinin elinden gitmesine izin vermemelidir defahiyetle ifade ediyoruz milli benliğini kaybeden milletler başka milletlerin kölesi ve uşağı haline gelirler bu sebeple bizler Milliyetçi Ülkücü gençler olarak bugün Türk gençliğini kendi benliğini anlatamazsak yarının yetişkinleri olduklarında kendi benliklerini unutmuş kendine yabancılaşmış bir insan yığınını karşımızda görmüş oluruz’’

Türk Gençliğini Milli ve Ahlaki değerlerine sahip çıkacağız

‘’Bugün türlü yayın ve dayatmalarla Türk milleti milli ve ahlaki değerleri elinden alınmaya çalışıyor biz Milliyetçi Ülkücü Türk gençliği olarak buna müsaade etmeyeceğiz. Türk gençliğinin başka biri haline gelmesine kendi değer ve özüne yabancılaşmasına asla müsaade etmeyeceğiz.’’

Bizim Kızıl Elmamız

‘’Türk milleti oğuz kağandan bu güne kadar hep bir hedef etrafına toplanmış ve tarih sahnesine çıktığı günden bu güne kadar Türk milleti hep sahip olduğu ülkü için adeta canını ortaya koymuştur. Peyami Safa’nın dediği gibi  İstiklal harbinde tüm silahları elinden alınmış Türk Milleti canını ideale feda etmesinin sayesinde mücadelesini sürdürmesi ve hayatta kalması mümkün olmuştur” diyor işte bugünde Türk milleti yeniden büyük bir mücadele ruhuyla bu azme sahip olmak mecburiyetindedir. Tarih boyunca kızıl elma adında bir ülkü bir idealin peşinden gitmiştir. Kimi zaman bu kızıl elma Atilla ile roma olmuş papaya diz çöktürülmüş, kimi zaman bu kızıl elma sultan Alparslan’la  Malazgirt olmuş 50 Bin kişilik orduyla 200 bin kişilik Bizans ordusu yerle bir edilmiş, kimi zaman bu kızıl elma İstanbul olmuş Bizans’ın surları yıkılmış, Kimi zaman bu kızıl elma mohaç olmuş iki buçuk saat içerisinde dev gibi bir ordu tamamıyla yok edilmiş, kimi zaman da bu kızıl elma Çanakkale olmuş Anafartalar da Mustafa kemal olmuş destan yazılmıştır. Kızıl elma akıllardan silinmeye yüz tutmuşken hatta biz bile insanlarda yer etmiyor mu dediğimizde 2018’de Afrin’e giden askerlere nereye gidiyorsunuz sorusu sorulunca KIZIL ELMAYA gidiyoruz biz anaokulunda ilk okulda andımızı okurken  varlığım Türk varlığına armağan olsun derken şaka yapmıyorduk bugün kızıl elmaya gidiyoruz cevabını aldı. Bugün bizim kızıl elmamız da Türk gençliğinin milli, manevi ve ahlaki değerlerinin elinden kayıp gitmemesidir‘’ dedi