Sonsuz Türk

Milli Savunma Bakanlığı’ndan önemli açıklamalar

Milli Savunma Bakanlığı’ndan önemli açıklamalar
236
29 Nisan 2019 - 13:56

Milli Savunma Bakanlığı çok önemli açıklamalarda bulundu.

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan önemli açıklamalardan satır başları:

28 Nisan 2019 gecesi, Irak’ın kuzeyi Zap bölgesinde tespit edilen 14 PKK’lı bölücü terörist bölgeye düzenlenen hava harekâtı ile etkisiz hale getirildi. Öte yandan Milli Savunma Bakanlığı, 4 Nisan 2019 tarihinden bugüne kadar yapılan operasyonlarda, 154 teröristin etkisiz hale getirildiği açıkladı.     

FETÖ ile mücadele kapsamında 15 Temmuz 2016’dan bugüne kadar , 16 bin 540 personel hakkında ihraç işlemi gerçekleştirilmiş,  6 bin 154 personel hakkında adli ve idari süreç devam etmektedir. 

OHAL’in kalkmasından bugüne kadar bakan onayı ile 1425 personel hakkında ihraç işlemi gerçekleştirilmiş, 150 emekli personelin rütbeleri geri alınmıştır.

Milli Savunma Bakanlığı yetkililerinden edinilen bilgiye göre, S-400’lerle ilgili ilk sevkiyatın Haziran ve Temmuz aylarında yapılacağı, F-35’lerin ise Kasım ayında Türkiye’ye geleceği ve Malatya’da konuşlandırılacağı belirtildi.

Milli Savunma Bakanlığı yetkililerinden edinilen bilgiye göre, yeni askerlik sistemiyle ilgili çalışmaların devam ettiği, tekliflerin kanun taslağına konulduğu ve bakanlıkların mutabık kalması durumunda Cumhurbaşkanlığı onayına sunulacağı ifade edildi.

AYRINTILAR BİRAZDAN…